Dana Drábová

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. V současné době se začalo mnohem více hovořit o jaderné energetice, připomínán je rok 1977 a těžká havárie v jaderné elektrárně Jaslovské Bohunice na Slovensku. Ptali jsme se, jaká jsou pozitiva a negativa jaderné energie a zda jsou naše Dukovany a Temelín bezpečné. Ve čtvrtek 10. ledna bude hostem hudebník Ondřej Brzobohatý.

Dana Drábová hovořila o budoucnosti jádra a jaderné energie, a jak velké jsou zásoby. Dozvěděli jsme se, že Dukovany patří mezi nejlépe provozované, tedy nejbezpečnější, jaderné elektrárny na světě, Temelín se v hodnotícím žebříčku pohybuje v dobrém průměru. Jaderná fyzička ocenila, že se opět začalo více se vzděláváním obyvatelstva, jak se chránit při úniku nejen jaderných zplodin, ale také chemických a biologických (například při velkém požáru), a co by dělala ona sama, kdyby došlo k nějaké katastrofě.

Záznam rozhovoru s Danou Drábovou si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: mmk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...