Cenové stropy plynu? Většina zemí se chce dohodnout, Německo mezi ně bohužel nepatří, komentuje Prouza
Unijní ministři pro energetiku se znovu pokusí shodnout na zastropování ceny plynu. Maximální cena 275 eur za megawatthodinu, kterou navrhla Evropská komise, byla pro některé země příliš vysoká. „Musí to být dobrý mechanismus, který zafunguje jen v krizových situacích a půjde rychle vypnout,“ upřesňuje poradce Jozefa Síkely, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza. Jak chce Česko přesvědčit Německo, které zastropování odmítá? A jakou cenu navrhne?
Související
-
Kdo může za drahé energie? Vliv Německa se démonizuje, říká analytička
Ministři unijních zemí se na mimořádné schůzce svolané Českém shodli, jakým způsobem zasáhnout do trhu s elektřinou. „Je to signál trhu i Putinovi, že se EU neštěpí.“
-
Embargo a cenový strop na export ruské ropy. Moskvě klesne dovoz do Evropy o 90 %
EU od pondělí zavádí částečné embargo na dovoz ruské ropy. Dohoda vznikla koncem května, omezení začíná ale platit až teď. Jak citelný výpadek příjmů to bude pro Rusko?
-
Fiala: Strop na ceny energií už nižší nebude. Motivovat k úsporám chce stát tím, že půjde příkladem
Vláda v pondělí schválila strop na cenu energií. Podle premiéra Petra Fialy zareagovala včas a plynu na nadcházející zimu zajistila dostatek, i přesto ale vyzývá k úsporám.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?