Budeme rádi, když se ze zahraničí vrátí lékaři i zdravotní sestry, říká šéf lékařské komory
18. říjen 2020
U většiny pozitivních případů má nemoc covid-19 lehký průběh, přesto pacientů s těžkým průběhem přibývá. České zdravotnictví čekají těžké týdny, a proto před časem lékařská komora vyzvala, aby se čeští lékaři působící v zahraničí dočasně vrátili domů do Česka a pomohli. „Na základě mé výzvy se zatím přihlásilo 16 lékařů dobrovolníků,“ přibližuje prezident České lékařské komory Milan Kubek, podle kterého je situace v Česku nejhorší z celé Evropy a volání o pomoc má logiku.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Ekonom: V systému českého školství chybí individualita. ‚Zařezáváme‘ studenty do stejné výšky
-
Cesta vzhůru. Plukovník se stane generálem a zamíří mezi hrstku Čechů sloužících na velitelstvích NATO
-
Spojení s Rumunskem jako ‚plán B‘, jak se dostat do EU? Extrémní řešení, ale ne nemožné, říká politolog
-
Husajna týrali, pak se sám stal iráckým ‚řezníkem‘. Naštval Američany a plánoval útok v Praze