Běžec na lyžích Ondřej Černý: Kvůli rychlému přesunu na MS do 23 let jsem si olympijskou atmosféru v Pekingu nestihl pořádně užít
Sprinterskou nadějí českého běžeckého lyžování do dalších let je bezpochyby Ondřej Černý, který má za sebou premiérovou účast na olympijských hrách. Třiadvacetiletý odchovanec LK Slovanu Karlovy Vary obsadil ve sprintu 27. místo. Jak hodnotí svoje vystoupení v Pekingu? Jak se kluk z Prahy dostal k běžeckému lyžování? Nelákal ho s jeho výškou 195 centimetrů i jiný sport? Poslechněte si celý rozhovor s Ondřejem Černým v talkshow Na síti.
Jak jsi spokojen s premiérovou účastí na olympiádě v Pekingu?
Se svým výsledkem i výkonem z Pekingu jsem spokojený. Hlavním cílem pro mě bylo se na olympijské hry vůbec nominovat a za druhé být mezi nejlepší třicítkou.
Hned po olympijském závodě jsi se přesouval na světový šampionát do 23 let. Jak náročné bylo vyměnit jeden velký závod za další?
Změna zas až tak náročná nebyla, spíš mě mrzelo, že jsem si nestihl až tak užít olympijskou atmosféru. Před startem jsem se soustředil na svůj výkon a nikde moc neplýtval energií, po skončení závodů jsem odcestoval a tak ani nebyla možnost vyrazit se podívat na jiné sporty.
Větší výsledky v běhu na lyžích nepřichází. Je české běžecké lyžování na úpadku?
Naopak si myslím, že jsme momentálně na vzestupu, když vezmu v potaz například poslední čtyři roky. Samozřejmě zdaleka nejsme tam, kde byli ve své nejúspěšnější éře Bauer, Jakš, Koukal, Magál nebo Kožíšek.
Související
-
Parahokejista Šafránek: Ze vzpomínek na burcující halu v Ostravě mám ještě teď husí kůži
„My najednou hráli před narvaným hledištěm a ta burcující aréna, když jsme dali branku, to mi ještě teď nabíhá husí kůže,“ vzpomíná na šampionát v Ostravě Šafránek.
-
Po skončení sezony nastanou v týmu změny, přiznává šéf českých biatlonistů Jiří Hamza
„Sportovní prostředí se nezachovalo úplně hrdinně, zareagovalo tvrdě, ale podle mě trochu pozdě,“ komentuje reakci federací na ruskou invazi předseda biatlonového svazu.
-
Eliška Březinová: Na olympiádě všechno padlo do sebe a výkon přišel v pravou chvíli
„Pomohlo mi to, že jsem byla v dějišti her od začátku a do individuální soutěže trénovala 14 dnů ve skupině s krasobruslařkami z Ameriky a Koreje,“ vidí klíč k úspěchu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.