Arnošt Lustig

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byl ve středu legendární spisovatel Arnošt Lustig. Mluvil nejen o holocastu, Osvětimi nebo o pražském odporu proti pochodu neonacistů. Lucie Výborná se ptala i na psaní knih a setkání se synem písničkáře Karla Hašlera. A nevynechala ani nejnovější román Kamarádi, který A. Lustigovi vyjde v půlce ledna. Ve čtvrtek 3. ledna bude hostem hudebník Michal Pavlíček.

Arnošt Lustig odpověděl i na otázku, jestli můžeme spisovateli věřit spíš to, co říká, nebo tomu, o čem píše.

"To je, jako kdyby člověk měl dvě půlky duše - jednu pro všední existenci a druhou, ušlechtilejší, pro to, co napíše. Myslím, že spisovateli se dá věřit, pokud píše pravdu a pokud jeho pravda je tak přesvědčivá, aby tomu čtenář věřil," řekl v Dopoledním Radiožurnálu A. Lustig.

autoři: jkr , mmk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.