Zažil jsem environmentální žal. Mluvil jsem s lesníkem i psycholožkou, teď měním zlozvyky za dobrozvyky, říká Tomáš Klus
Jak bojovat s environmentálním žalem? Zpěvák Tomáš Klus začal o tom svém natáčet pořad Co můžu dělat. Neskončil ale pouze u něj. „Uvědomil jsem si, že musí přijít osobní změna. Jinak to nejde. Když to ale člověk myslí upřímně, věci se začnou dít samy,“ popisuje. Na své cestě k proměně poznal už řadu lidí, například známého sedláka a lesníka Daniela Pitka, další prý budou přibývat. „Jako bývalého sportovce mě sparing partner motivuje. Se srandou se dělá všechno líp.“
Jak se Tomáš Klus vyrovnává s realitou sociálních sítí? Proč tak rád sdílí podrobnosti o svém životě? A jak se mu píše muzikál s Janem Svěrákem? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Na zahradě u Klusů: Koncert pro jiné myšlenky a jak pečovat o stromy
Počasí zve k pobytu venku a mnohým z nás už chybí vůně dřeva a praskání ohně. Další ze sobotních Koncertů pro jiné myšlenky na Radiožurnálu se odehrál pod širákem.
-
Hospodaření s půdou je špatné. Nepomáhá nám zadržovat v krajině vodu, říká ekology uznávaný lesník
Soukromý zemědělec, lesník a držitel ekologické ceny Josefa Vavrouška Daniel Pitek nastiňuje možnosti, jak vyřešit problémy se suchem.
-
Přeju si hrát zlýho člověka. Asi ve mně někde bují, říká Tomáš Klus
Smysl má podle herce a muzikanta Kluse především budovat vztahy. „Bůh je rozdrolený v jinakosti,“ myslí si a věří, že krizi vyřeší poptávka po nových způsobech života.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.