Vojtěch Filip: Video se synem Babiše je nerelevantní, informace nejsou získané legálně

Změní se po uveřejnění rozhovoru s Andrejem Babišem mladším postoj komunistických poslanců vůči vládě? O čem jednal předseda KSČM na dnešní schůzce s premiérem? Předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se ptala přímo v poslanecké sněmovně Marie Bastlová. Na hlasování o nedůvěře vládě se prý komunisté dohodnou v úterý.

Ve sněmovním studiu Českého rozhlasu se Vojtěch Filip vyjadřoval mimo jiné také k důvodům, proč je KSČM tak pevně rozhodnutá stát na straně hnutí ANO: „Mně hrozně vadí, že se něco vydává za novou informaci, když to nová informace není.“

HLASUJTE: Měl by Andrej Babiš skončit v čele vlády kvůli údajnému únosu jeho syna na Krym?

Andrej Babiš

Andrej Babiš mladší byl údajně proti své vůli zavlečen na Krym. Syn premiéra to uvedl na záznamu, který ve Švýcarsku pořídili reportéři portálu Seznam Zprávy skrytou kamerou.

Všechny informace publikované ve videu Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka jsou podle něho známé už od chvíle, kdy poslanecká sněmovna vydávala premiéra Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

Tvrzení Andreje Babiše mladšího týkající se únosu na Krym podle Filipa nemá právní relevanci, protože pochází z videa, které vzniklo bez vědomí toho, kdo byl natáčen: „Já bych jej v tom samotném řízení odmítl a prohlásil bych to za věc, která by neměla být ani protokolována.“ popsal Filip.

Vojtěch Filip se ráno zúčastnil schůzky s premiérem Andrejem Babišem, který mu mimo jiné řekl, že neví o tom, že by jeho syn byl odvezen na Krym násilím. KSČM byla první politickou silou, která Babišovi ve vládní krizi vyjádřila podporu – Vojtěch Filip se za něj postavil na svém Twitteru.

Co bude KSČM chtít za to, že stojí na straně Andreje Babiše? A pokud sociální demokraté z vlády odejdou, mají komunisté zájem je nahradit ve vládě?

autoři: Marie Bastlová , kpk
Spustit audio

Související