Vladimír Mlynář a kauza Testcom

17. březen 2005
O kom se mluví

Od mikrofonu přeje dobrý poslech Jan Pokorný. Mužem, jehož jméno se tento týden takřka denně objevuje v médiích, je ministr informatiky, Vladimír Mlynář z Unie svobody-DEU. Dobrý den. Začněme tím, co přinesly dnešní Lidové noviny. Podle nich jste 23. března 2004, tedy necelý měsíc po zrušení Testcom servisu, tedy nikoliv jste, ale odešlo na účet z výzkumného ústavu Tescom, zřízeného ministerstvem, dalších téměř 3 milióny korun. Můžu poprosit o vysvětlení, když jste novinářům v úterý ukazoval výpis z účtu, kde tato částka nebyla?

Host (Vladimír Mlynář): Ano, já hned odpovím a jenom na úvod musím říci, že stále mi nebylo doručeno žádné obvinění. Stále nevím, za co jsem obviňován. Jenom mohu říci, že ta obvinění se v čase mění. Předevčírem jsem byl viněn údajně za to, že jsem společnost založil, pak za to, že jsem na ní převedl peníze, když se obě věci ukázaly, že jsou nesmyslné, tak teď se objevila faktura. Vysvětlím fakturu. Za prvé musím říci, že ministr nerozhoduje o fakturách, to je absurdní představa, čili bych to mohl já zajistit jako věci absurdní, ale věcně jde o toto. Testcom servis, když šel do likvidace, tak samozřejmě se musel vypořádat s majetkem, který získal za ty 2 měsíce své činnosti a protože za 2 měsíce své činnosti získal specializované práce, které souvisí z portálem veřejné správy a ty jsou vedeny jako nehmotný majetek. Tak tento nehmotný majetek musel samozřejmě v rámci likvidace převést na svou zakládající společnost, Testcom výzkumný ústav. Kdybychom tak neučinili, tak by v tom Testcom servisu skutečně vznikla účetní díra lidově řečeno. Protože tam nevznikla, na účtu je stále 7,9 miliónů korun, tak Testcom servis zaplatil za tyto práce, které jsou dokladovatelné a doložitelné peníze. To je ta faktura, o které píší Lidové noviny. Příklad zjednodušený, když likvidujete společnost, která má třeba automobily, tak ty auta také převedete, prodáte je a ty peníze použijete na jaksi likvidaci té společnosti a ne, že ty auta někam pohodíte do příkopu. Čili je to normální faktura, normální řešení, nemůže v tom být žádný trestný čin a už vůbec ne ani přestupek a už vůbec ne můj.

Moderátor (Jan Pokorný): Připusťme, že je to tak jak říkáte, potom tedy nechápu, proč třeba vaši lidé nebo vy sám jste tohle neřekl reportérům Lidových novin. Tohleto vysvětlení.

Host (Vladimír Mlynář): Já musím říci, že já jsem zavalen nejrůznějšími obviňováními, obviněními. Denně dostáváme jaksi mnoho desítek otázek a my jsme Lidovým novinám odpověděli, že jim zjistíme informaci, ale prostě nikdo nečeká na moje odpovědi a rovnou se tisknou titulky. Já jsem předevčírem na tiskové konferenci uváděl příklady jiných s.r.o. založených státem. Ukazoval jsem další údaje a ve většině médií se to bohužel neukázalo.

Moderátor (Jan Pokorný): Vraťme se na začátek téhle, řekněme, kauzy. O vašem chystaném možném trestním stíhání informovala jako první Česká televize, jíž to sdělil státní zástupce Jan Karabec. Jak se po několika dnech srovnáváte s faktem, že jste se něco takového dozvěděl z médií a jak na to chcete nebo budete reagovat?

Host (Vladimír Mlynář): Ještě k těm Lidovým novinám bych dodal, že samozřejmě za pár minut odejdu do redakce Lidových novin, žádost o doplnění těch informací, které byly otištěny a uvedeme tu věc na pravou míru. K vaší otázce. Já se v tom velmi těžko orientuji, protože pan státní zástupce Karabec skutečně informoval média, že podal závazný pokyn policii mě obvinit. Z čehož plyne, že policie sama takový krok nenavrhovala. Já jsem to nejdříve považoval za nějaký nedorozumění prostě, že to přeci není možné. Včera mluvčí městského státního zastupitelství pan Omelka řekl, že budu obviněn do 5. ledna.

Moderátor (Jan Pokorný): Do 5. dubna.

Host (Vladimír Mlynář): Pardon, do 5. dubna a že se doplňuje spis. Já prostě se musím zásadně ohradit a žádat, aby se se mnou jednalo jako s kterýmkoliv jiným občanem České republiky, protože se se mnou takto nejedná. Přece státní zastupitelství buď ví, z čeho mě chce obvinit. Tak ať mě tedy obviní, ať mě to doručí, ať mám právo se hájit, ať vůbec vím, z čeho jsem viněn. Nebo ať mě neobviňuje, ale přeci není možné, aby tedy státní zastupitelství řeklo, že se dolaďuje spis, že budu obviněn 5. dubna. Buď vědí, co jsem udělal, tak ať to řeknou nebo ať nemluví do médií. Já prostě mohu tady v tuhle chvíli apelovat na to, aby se se mnou zacházelo jako s kterýmkoliv jiným občanem, ale přeci není možné, abych byl takto obviňován státním zastupitelstvím. Pořádaly se jaksi takovéto informace v mediích a já nemám žádnou šanci se bránit.

Moderátor (Jan Pokorný): Opravdu ne žádnou šanci, kromě toho dejme tomu přijmout pozvání do médií a tam to vysvětlovat? Můžete se nějak bránit přímo směrem k státnímu zastupitelství?

Host (Vladimír Mlynář): Samozřejmě, že jako občan bych se mohl bránit tím, že si podám třeba trestní oznámení na pana Karabce.

Moderátor (Jan Pokorný): Budete to dělat?

Host (Vladimír Mlynář): Nebo podat stížnost pro jeho jednání, ale když to udělám, jako ministr vlády, jako ústavní činitel, tak budu okamžitě napaden, že ovlivňuji vyšetřování. Já jsem přeci v pozici člena vlády, ústavního činitele a já nemohu se dotazovat na městském státním zastupitelství, co má toto jednání činit. Nemohu si na někoho stěžovat, protože když to udělám, tak mě, budu ihned napaden, že ovlivňuji vyšetřování. Já jsem opravdu ve velmi absurdní situaci.

Moderátor (Jan Pokorný): Takže Vladimír Mlynář nepodnikne žádné kroky, třeba i právním směrem k městskému státnímu zastupitelství?

Host (Vladimír Mlynář): Já to nechci říct, že nepodniknu, ale prostě zatím to trvá čtvrtý den nebo pátý den a já věřím, že žiju v normální zemi. Nežiju před rokem 89 a věřím, že se ta věc vysvětlí. Já jsem nezaložil soukromou společnost, já jsem nedával žádné speciální pokyny, jak se objevuje v novinách v této věci, nedošlo k žádné škodě, peníze se nikam neztratily, jsou na účtech. Já jsem udělal pouze to, co dělá desítky starostů, co dělají kraje, co dělá řada jiných státních institucí, že jsem souhlasil s tím, že vznikne společnost, která je v majetku státu, na konkrétní specializovanou práci. To prostě není trestný čin a kdyby to měl být trestný čin, tak v této zemi půjdou do vězení většina ministrů pravděpodobně, nejméně polovina starostů a dalších orgánů.

Moderátor (Jan Pokorný): Takže ani nemám říkat takovou vsuvku, nechme to na orgánech činných v trestním řízení, nechť posoudí, je-li to trestný čin nebo není.

Host (Vladimír Mlynář): Tak jestli to, musíme to nechat na soudu, to za prvé, ale já bych se rád hájil, kdybych věděl, z čeho jsem obviněný. A znovu říkám, mě nebylo nic doručeno, pouze státní zástupce do médií pouští informace. Tak znovu říkám, ať se mnou jednají jako s běžným člověkem, nebo snad mohu říci, ať se mnou jednají jako s normálním zločincem a normálně mi doručí obvinění, abych se mohl hájit. Podat stížnost, o které se potom rozhodne, ale já nemám žádnou šanci v tuhle chvíli k obraně.

Moderátor (Jan Pokorný): To státní zastupitelství zřejmě nejedná samo o sobě. Oni prošetřují nějaké trestní oznámení na vás, které pravděpodobně vzešlo z pera nebo z hlavy některých vašich bývalých zaměstnanců. Pokud mám správné informace. Je to tak?

Host (Vladimír Mlynář): Ano, trestní oznámení, které na mě podal jistý pan Aleš Moravec a pan Novák. Těch bylo několik, většina jich policie odložila, pouze v tomto jediném případě jak se věc vyvíjí, tak jak o ní tady mluvíme. Pan Moravec je zakládající člen klubu Angažovaných nestraníků, pak člen Cibulkova Pravého bloku, pak Demokratické unie, nyní člen Evropských demokratů.

Moderátor (Jan Pokorný): Promiňte, jak to souvisí s vaším případem?

Host (Vladimír Mlynář): Z mého pohledu je to politik, který používá udání, stížnosti, které jsou jeho koníčkem, protože jich posílá desítky až stovky na nejrůznější orgány a myslím si, že prostě je to způsob nevkusného politického boje. Pan Novák je bývalý zaměstnanec Ministerstva informatiky, který byl propuštěn pro soustavné porušování pracovní kázně a Ministerstvo informatiky vyhrálo v této věci i soudní spor. Já chci říci, že jsem na oba tyto pány, respektive ministerstvo podalo nebo podává v tuto chvíli trestní oznámení pro trestný čin pomluvy a trestný čin křivého obvinění. Protože ty věci jaksi už přestaly být v té úrovni, že se můžeme v médiích dohadovat, že někdo dělá něco dobře nebo špatně. Prostě tady to přestává být, abych tak řekl, sranda už. A proto ministerstvo podává tato trestní oznámení na tyto oba pány.

Moderátor (Jan Pokorný): Nemá ale následovat otázka, jak to, že podáváte trestní oznámení na tyto dva muže, když to obvinění, jak sám říkáte vám ještě nebylo doručeno? Takže vy nevíte, z čeho jste obviněn?

Host (Vladimír Mlynář): Ne, ne, já podávám trestní pro trestný čin křivého obvinění a trestného činu pomluvy na tyto oba pány na základě jejich výroků v mediích, která se objevují vysloveně citovány, kde se objevují výroky o tunelování, zlodějnách a podobných věcech. A oni se hlásí k tomu, že oni podali to trestní oznámení.

Moderátor (Jan Pokorný): Pane ministře, vy se svěřujete v novinách, že pocitem křivdy čas od času trpí každý politik a že jste poznal, že existence mediální pseudoreality, která nemá s fakty nic společného, je častá. Já vás poprosím, abyste mi tedy srozumitelně vysvětlil, kde je v tom vašem případě hranice mezi realitou a pseudorealitou?

Host (Vladimír Mlynář): Tak v mém případě je ta hranice naprosto čistá, protože to, co je v médiích, je všechno pseudorealita ve věci Testcomu. Je pravda, že Testcom servis byl založen výzkumným ústavem Testcom, který spadá pod Ministerstvo informatiky, ale nebyla to nikdy soukromá společnost mě nebo mých spolupracovníků. Byla to společnost vždy plně ovládaná a v majetku výzkumného ústavu Testcom, tedy státu. My jsme tu společnost jaksi ve výzkumném ústavu Testcom zakládali proto, aby dělala určitou specializovanou činnost na portálu veřejné správy. Možná teď můžeme udělat reklamu www.portál.gov.cz, tedy správu obsahu tohoto portálu. Dat, která jsou na tomto portálu uložena, která jsou majetkem státu. Veškeré smlouvy, které v této věci byly vydány, podepsány, prošly normálním standardním postupem. Já jsem nevydával žádné zvláštní pokyny, jak se objevuje v médiích, k převodu nějakých peněz nebo něco podobného a peníze, které tato společnost vydělala, na jejichž základě byla založena, jsou na účtu bankovním. V novinách se objevuje ta fotografie, jak ukazuji ten výpis z toho bankovního účtu. Čili nevznikla žádná škoda. Vznikl tedy právní spor, následně zda jsme jako společnost mohli založit či nemohli. Já se opírám o to, že tu společnost zapsal a tím taky vznikla Krajský obchodní soud. A soud je jediný v této zemi, který smí vykládat právo. Čili náš postup byl v souladu se zákonem. Ministerstvo financí mělo jiný názor a já jsem udělal chybu, že jsem před rokem ustoupil tlaku Ministerstva financí a společnost jsem zrušil, což je mi teď dáváno jako důkaz viny.

Moderátor (Jan Pokorný): Tohle už jste napsal do dnešních Lidových novin.

Host (Vladimír Mlynář): Posuďte, co je realita a těch nějakých bodů bych tady mohl vypočítávat dále a co jsou, co je obraz, který vzniká v části, abych byl poctivý, v části médií.

Moderátor (Jan Pokorný): Když přijmu tu vaši interpretaci, pak se vás musím zeptat. Komu podle vás tahle aféra slouží?

Host (Vladimír Mlynář): No já stále si, takhle, já jsem vždycky věřil na to, že. Nebo takhle, nikdy jsem nebyl příznivec takových těch spikleneckých teorií, že tohle jsou organizované kampaně a podobné věci. Vždycky věřím, že takové špatné věci vznikají ve společnosti spíš z lidské hlouposti, neporozumění a tak podobně. Stále tedy věřím tomu, že to je také tady neporozumění, možná lidská hloupost, možná schválnost a nebudu prostě tady předávat takové ty teze, že to souvisí s privatizací Telecomu a tak podobně. I když se přiznám, že jaksi každým dnem, kdy to pokračuje a kdy stále jsem obviňován, aniž by mi cokoliv bylo sděleno, si říkám, že to snad ani není možné, ale zatím to tak je.

Moderátor (Jan Pokorný): V podobném duchu píšete i v dnešní Mf-Dnes. Cituji: Jestli tuhle kampaň skutečně někdo záměrně spustil, může být sám se sebou spokojen. Co chcete říct touhle větou?

Host (Vladimír Mlynář): No to, co říkám, že prostě pokud je to jenom projev nedostatku schopností některých úřadů, takže je to smutné. Pokud za tím někdo skutečně stojí, tak že může být spokojen. Já prostě nebudu přidávat spekulace. Netvrdím, že to je proti mně organizovaná kampaň. Já jsem to použil jako novinářský závěr článku s otazníkem. Takže prosím, berte to jako literární závěr článku.

Moderátor (Jan Pokorný): Nezlobte se, vy jako bývalý zkušený novinář, když napíšete tuhle větu, tak určitě chcete tou větou, která nekončí otazníkem, ale tečkou, něco říct.

Host (Vladimír Mlynář): Pane redaktore, já si myslím, že jaksi média mají dvě možnosti. Buď budou pokračovat v honbě na mě a já budu každý den vždycky vysvětlovat. Nebo se začnou ptát, jak může státní zástupce, pan doktor Karabec a mluvčí městského státního zastupitelství Omelka takto vydávat informace o tom, že budu obviněn a současně neříct to mě a neříct v čem budu obviněn. To jsou dvě možnosti kudy se může to mínění veřejné ubírat. Já nemohu, jsem řekl tady z důvodů, které jsem řekl, abych nebyl obviněn, že jsem do šetření zasahoval, se ani zeptat. Tak dejme tomu, že třeba navádím některé veřejné osoby, aby se ptaly, aby kladly otázky, jak je možné, že ministr vlády může být takto obviňován státním zástupcem, bez jakéhokoliv důkazu veřejně, aniž by mu bylo sděleno obvinění. Ta situace je naprosto absurdní.

Moderátor (Jan Pokorný): Připomenu jenom, co říkal mluvčí městského státního zastupitelství, Martin Omelka, cituji: Ještě se musí něco doladit, o tom už jste mluvil, ale do tohoto termínu do 5. dubna by mělo být obvinění vypracováno, odesláno. Co uděláte, když vám to obvinění tedy přijde a...

Host (Vladimír Mlynář): Já nerozumím termínu doladit. Mohu tady říci, že ve mně sílí obavy, že prostě s tím spisem se nějakým způsobem manipuluje. Protože znovu říkám, buď je jasné co jsem udělal. Státní zástupce to ví, tak ať to sdělí a sdělí to mě. A nebo ať nemluví tak tímto způsobem do novin. Odpovím vám, když to obvinění dostanu a já předpokládám, že teď už jsou, že teď už městský státní zástupce neustoupí, protože by dokázal.

Moderátor (Jan Pokorný): Teď si v podstatě už o něj říkáte.

Host (Vladimír Mlynář): Tak ať mě, tak podám stížnost proti tomuto, jak mi zákon povoluje ve třech dnech a počkám s důvěrou na rozhodnutí jiného státního zástupce v té věci, nebo na vyřízení té své stížnosti. Jaksi pokud vaše druhá otázka bude mířit kdy budu odstupovat.

Moderátor (Jan Pokorný): Ne, to ne.

Host (Vladimír Mlynář): Tak vám mohu rovnou říci, že podám stížnost. Jedině za předpokladu, že by ta stížnost byla zamítnuta, tak pak v takovém případě bych zvážil demisi.

Moderátor (Jan Pokorný): Váš výrok na tohle téma už jsem zaznamenal v médiích. Takže mě prosím tak až příliš nepřeceňujte, nepodceňujte, takhle nepodceňujte. Vy říkáte, že si v celé kauze připadáte jako v Kafkově zámku. To je ale docela zajímá knížka.

Host (Vladimír Mlynář): Ne v zámku, v procesu.

Moderátor (Jan Pokorný):

V procesu. To je taky docela zajímavá knížka.

Host (Vladimír Mlynář): Ano, je to velmi zajímavá knížka. Já jsem, já nechci vést paralely před rokem 89, protože to jsou laciné paralely. My žijeme ve svobodné zemi a já věřím, že se svých práv domohu. Ale já jsem toto zažíval podobně před rokem 89, kdy jsem jako člen opozice protikomunistické byl několikrát popotahován policií, ale tehdy to bylo jaksi, to patřilo takříkajíc k normální situaci. Že toto zažiju v situaci po roce 89 a jako člen vlády, to bych nikdy nevěřil.

Moderátor (Jan Pokorný): Když se vrátíme k ministru informatiky, ústavní činitel, že nežijeme v právním státě?

Host (Vladimír Mlynář): To neříkám. Určitě žijeme v právním státě a já také věřím, že se svých práv domohu a takovou větu vy ze mě nedostanete. Žijeme v státě, nebo já žiju v zemi, kde jaksi někteří úředníci státního zastupitelství postupují mimořádně nestandardně a já pevně věřím, že tady fungují všechny mechanizmy tak, jak mají a bude z toho vysvětleno a zjednám pořádek.

Moderátor (Jan Pokorný): Hostem dnešního rozhovoru O kom se mluví byl ministr informatiky Vladimír Mlynář, děkuji za odpovědi, nashledanou.

Host (Vladimír Mlynář): Taky děkuji, nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Druhá část pořadu O kom se mluví. Hostem byl ministr informatiky, Vladimír Mlynář. Telefonní čísla 221 552 155, 221 552 255 jsou od této chvíle k dispozici pro vaše názory, či dojmy, které máte z předchozího rozhovoru. Dobrý den, máte slovo jste ve vysílání. Posloucháme vás.

Názor posluchače: Dobrý den, tady posluchač z jižní Moravy.

Moderátor (Jan Pokorný): Představíte se prosím?

Názor posluchače: Alois. Já bych chtěl panu Mlynářovi, aby se nezalekl tady tohoto jednání, které je vůči němu vedené. Páč v této, tomto státě nevládne naše vláda, ale vládne tady ODS za pomoci, podpory novinářů, všech sdělovacích prostředků.

Moderátor (Jan Pokorný): Pro tohle své sdělení máte jistě nezvratné důkazy, je to tak?

Názor posluchače: Pochopitelně je to třeba aféra Gross uměle vyvolaná, všechno jo. Třeba pan Kalousek, ten má zase. . . ten nemusí nic dokazovat. Ten na jednu stránku tvrdí, postavil si rodinný domek. Půjčil si hodně a tak dále.

Moderátor (Jan Pokorný): Dobře, chápu kam jste vaší připomínku mířil, děkuji vám za ní. Mějte se hezky. Prosím druhý telefonát. Haló, dobrý den.

Názor posluchače: Dobrý den, Havrda Nechanice. Já zdravím oba pány. Já na rozdíl od předcházejícího řečníka si nemyslím, že za tím jsou novináři a zvláště ne novináři z Radiožurnálu, který považuji za špičku, ale i když nejsem příznivcem Unie svobody v tomto případě stojím za panem Mlynářem a říkám mu, že prostě není se čemu divit, jestliže policisti tady páchají trestné činy, státní zástupci i soudci, tak čemu se je v této republice se divit. Měla by to být elita, ale bohužel není. Děkuji, nashledanou.

Moderátor (Jan Pokorný): Na slyšenou. Haló tady je pořad O kom se mluví. Dnes jsme mluvili s Vladimírem Mlynářem, ministrem informatiky. Teď i s vámi, prosím o váš názor. Dobrý den.

Názor posluchače: Dobrý den, Dostál. Já bych chtěl říct tohle. Pan Mlynář v jedné větě říká, že je obyčejný člověk, v téže větě není. Snad k tomu panu Moravcovi, zase jednou má občan povinnost oznámit podezření z trestné činnosti, ale zároveň bude podáno trestní oznámení na něj. Prosím vás kdo se má v téhle právní džungli na které se bohužel i pan Mlynář už léta jako poslanec podílí, vyznat. Obyčejný občan určitě ne a právníci například bývalí ministři určitě vysekají i ty vyvolené i ty tuneláře ze všeho. Děkuji vám.

Moderátor (Jan Pokorný): Tady jenom pro upřesnění, Vladimír Mlynář není už nějaký ten pátek poslancem. Je pouze ministrem vlády, ale předtím byl, to máte pravdu. Prosím haló, máte slovo.

Názor posluchače: Dobrý den, tady Jirka z Prahy. Já totiž vám asi řeknu něco ze života. Totiž, byl jsem je to ani ne rok v jedné velké právní kanceláři pracovně a během těch 40 minut. . . . . A vážení posluchači věřte nebo ne, byli to novináři. A páni novináři před tímto rokem sháněli něco na pana Grosse a samozřejmě pan právník řekl, že nic nemá, tečka. A povídá, pane kolego, kdybych na toho Grosse něco měl, tak dneska jsem multimilionář. Takže usuďte si obrázek sami. Jestli ti novináři skutečně jsou tak čistý, nebo nejsou tak čistý a kdo vlastně tahá za provázky. Děkuju.

Moderátor (Jan Pokorný): Na slyšenou. Haló máte slovo, prosím.

Názor posluchače: Kopečka, Sokolov, dobrý den. Já bysem se chtěl přidat jenom na stranu pana Mlynáře, nebudu rozvíjet takový nesmysly jako můj předchůdce a podpořit názor, že Radiožurnál je opravdu objektivní k tomu jsem se chtěl taky přidat akorát to tak dělá špatný obrázek o unii, jejichž jsem byl voličem, už nejsem a to, že ministrem spravedlnosti je kolega z jedný strany to není zrovna ideální stav a myslím si, že to je takový ten jeden z posledních hřebíčku do tý jejich rakve.

Moderátor (Jan Pokorný): Mějte se hezky. Prosím předposlední telefonický názor. Dobrý den.

Názor posluchače: Dobrý den tady je Medková z Brna, dobrý den. Já bych chtěla jenom podpořit pana Mlynáře, já sice nemám proto žádný důkaz, ale úplně stoprocentně mu věřím, že není křivý a že není podvodník a nechtěla bych aby prostě se tady tímto způsobem, nepřeju si to, aby se tímto způsobem u nás jednalo, v naší republice.

Moderátor (Jan Pokorný): Taky děkujeme za názor, na slyšenou a poslední telefonický ohlas.

Názor posluchače: Tady je posluchačka z jižních Čech, dobrý den.

Moderátor (Jan Pokorný): Dobrý den, představíte se nám, prosím?

Názor posluchače: Mám jenom takový poznámky aj otázky. Jsou v ní křiváci. . . čím je dána, protože to bude s tím souviset. Komu je daná možnost opakovaně se zpronevěřovat zásadám spravedlnosti a finanční problémy jsou teda nejvíc finančníma spekulantama a podvodníkama v orgánech moci zákonodárných, výkonných a soudních. Klaus první ministr financí, který napáchal nejvíce škod. Vemte si místo Grosse jako prvého na paškál Václava Klause a nezapomeňte.

Moderátor (Jan Pokorný): Vážená paní posluchačko, hostem dnešního pořadu O kom se mluví, nebyl ani jeden z těch dvou jmenovaných politiků. Byl tady Vladimír Mlynář, takže já vám poděkuji za váš příspěvek do naší diskuze a přeji hezký zbytek dne. Tím končí další vydání pořadu, O kom se mluví. Hostem byl ministr informatiky Vladimír Mlynář.

Autorizovaným pořizovatelem elektronického přepisu pořadů Českého rozhlasu je ANOPRESS IT, a.s. Texty neprocházejí korekturou.

autor: jap
Spustit audio

Více z pořadu