Stáří a konec života jsou témata, kterým se vyhýbáme, upozorňuje gerontoložka Holmerová
Na 2. listopadu připadá Památka zesnulých, lidově Dušičky nebo podle katolického liturgického kalendáře Vzpomínka na všechny věrné zemřelé. O mýtech stáří, životní energie či samotě mluvíme s gerontoložkou Ivou Holmerovou. „Je důležité, abychom si uvědomovali svou konečnost, ne všichni to tak rádi činíme,“ vyzdvihuje význam paliativní péče Iva Holmerová z Centra pro studium dlouhověkosti a dlouhodobé péče.
Související
-
Na hřbitov se chodí s nejkrásnějšími vzpomínkami, zůstává tam energie lásky, říká mluvčí hřbitovů
Zuzana Burešová připomněla památku zesnulých s Oldřiškou Dvořáčkovou, která se věnuje projektu adopce významných hrobů a pořádá procházky po pražských hřbitovech.
-
Pandořinu skříňku můžeme otevřít, když cítíme, že je potřeba, říká psychoterapeutka
O svých pacientech nepíši, přiznává Anna Fodorová, autorka knihy První terapie, která putuje na tuzemské knižní pulty. Kde jsou profesionální hranice pro psychoterapeuta?
-
Jak zvládat vztek? Zapomeňte na větu „uklidni se“, radí psycholog a vedoucí kurzů sebeovládání
Vztek? Není na něm nic špatného, jde o jednu z nejstarších emoci. Problém je, jak s ním zacházíme, tvrdí psycholog David Čáp, který má zkušenosti s kurzy sebeovládání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.