Pandořinu skříňku můžeme otevřít, když cítíme, že je potřeba, říká psychoterapeutka
Spisovatelka a psychoterapeutka Anna Fodorová zůstala pro roce 1968 v Anglii, absolvovala filmová studia, přednášela a psala filmové scénáře pro BBC. Pak ale vystudovala psychoterapii, které se v Londýně věnuje. „Každý člověk je obrovský příběh,“ vysvětluje Fodorová, která své zkušenosti vtiskla do knihy První terapie. Kdy člověk má otevřít Pandořinu skříňku? A kde jsou profesionální hranice pro psychoterapeuta?
Související
-
Jak zvládat vztek? Zapomeňte na větu „uklidni se“, radí psycholog a vedoucí kurzů sebeovládání
Vztek? Není na něm nic špatného, jde o jednu z nejstarších emoci. Problém je, jak s ním zacházíme, tvrdí psycholog David Čáp, který má zkušenosti s kurzy sebeovládání.
-
V každém dni najdeme dobré momenty, zdůrazňuje psychiatrička Holčapková
Snažíme se lidem říkat, aby si uvědomili, že v každém dni se jim něco povedlo, vysvětluje Jitka Holčapková, která se zaměřuje na takzvanou krizovou komunikaci.
-
Většinu života bojujeme s neúspěchem. Jde o to neztratit nadšení, radí inovátor Studeník
Tomáš Studeník nevidí budoucnost nijak černě – mladí lidé často rádi vymění víkend zábavy za práci, která má nějaký smysl.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.