Šílenostmi přivolávám pozornost. Lidi si díky nim pamatují, co jsem chtěl říct, vysvětluje popularizátor vědy Petr Juračka
Ponorka je zábavná věc, líbilo se nám špehovat raky. Ale je řízená drátem a ten já vždycky zašmodrchám, směje se hydrobiolog, fotograf a popularizátor vědy Petr Jan Juračka. Když se fotka povede sama a není v tom odříkání, tolik si jí necením. S Mirkem Náplavou jsem chytil první výškovou nemoc, šestnáct hodin jsem zůstal paralyzovaný ve stanu, je dobré si to prožít. Ale teprve když přitom vzniká něco trvalejšího, tak mě to zajímá. Co zažil na svých expedicích? A co plánuje?
Související
-
Je potřeba získávat nadějné duše, přibližuje Veletrh vědy Martin Pivokonský
Vědecký festival, který pořádá AV ČR, se koná už popáté. Co všechno akce nabídne? A jak se daří popularizovat vědu? Nejenom na to odpovídá Martin Pivokonský.
-
Některé probiotické kultury mohou zmírňovat pocity deprese, tvrdí mikrobiolog Petr Ryšávka
Ve střevech má každý jeden a půl kilogramu bakterií. Mají vliv na imunitu i psychiku, vysvětluje mikrobiolog Petr Masarykovy univerzity v Brně.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://radiozurnal.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://radiozurnal.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.