Rozsviťte to s námi! Začíná týden Světlušky na podporu lidí se zrakovým postižením

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Sbírkové dny pro Světlušku 2019

Začátek září bude už tradičně patřit Světlušce. Od 9. do 13. září budou tisíce dobrovolníků po celé republice prodávat propagační předměty. Výtěžek poputuje na podporu lidí se zrakovým postižením. Sedmnáctý ročník Sbírkových dní začne na pražském Andělu, kde vystoupí řada známých osobností.

Zubní kartáček s neobvyklým designem, ponožky s logem Světlušky nebo hrací karty. To jsou letošní propagační předměty, jejichž koupí můžete pomoci nadačnímu fondu Českého rozhlasu. Ode dneška do pátku je bude prodávat osm tisíc dobrovolníků nehledě na počasí.

Sbírkový týden odstartují na pražském Andělu 9. září od 10.00 známé osobnosti, mezi nimiž se objeví například youtuber Kovy, moderátoři Českého rozhlasu Lucie Výborná, Jan Kovařík, Jiří Chum, redaktor Jan Herget nebo herec Divadla Verze Petr Lněnička.

Světlo pro Světlušku

Na sbírkovou akci naváže v říjnu koncert Světlo pro Světlušku, v rámci kterého vystoupí známí zpěváci v duetech s nevidomými interprety. Motto letošního večera je „Pošli to dál“ jednak s odkazem na potřebu pomoci nevidomým, jednak s připomenutím, že nevidomí také pomáhají lidem kolem sebe. Vstupenky můžete zakoupit zde.

Koncert pro Světlušku 2019

Kdo ví, že dobrovolníky v ulicích nezastihne, může přispět prostřednictvím dárcovské SMS ve tvaru DMS SVETLUSKA 60 na číslo 87777, anebo Světlušku podporovat pravidelně odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 60. Na webových stránkách Světlušky je také připravena dárcovská brána, kde můžete ze svého mobilního telefonu či počítače přispět online platební kartou nebo převodem z účtu.

Spustit audio

Související