Radek John

Hostem Dopoledního Radiožurnálu byl spisovatel a publicista Radek John. Skutečné události jej inspirují k psaní scénářů - především vybrané kriminální kauzy, kterými se zabývá i jako redaktor a dramaturg pořadu Na vlastní oči. Posluchači se, kromě jiného, také dozvěděli, jaké má zkušenosti s "mateřskou otcovskou" dovolenou. V úterý 8. ledna bude hostem dokumentaristka Helena Třeštíková.

Radek John se při psaní scénáře filmu "Prachy dělaj člověka" nechal inspirovat krádeží peněz, která se stala v Praze. Teď dokončuje práci na druhém pokračování slavných "Sněženek a machrů".
Byl také prvním mužem u nás, který zůstal doma s dítětem na mateřské dovolené. Jak mu při tom bylo a jaká je obecně v Česku situace s tzv. "otcovskou"?

Záznam rozhovoru s Radkem Johnem si můžete poslechnout v Rádiu na přání.

autor: mmk
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.