Přijímací zkoušky na střední školy: Navrhujeme systém prioritizace, usnadní to celý proces, míní předsedkyně Asociace ředitelů
Je šest týdnů po prvním kole přijímacích zkoušek a velká část deváťáků ještě neví, kam v září nastoupí. Situace se týká převážně žáků z velkých měst, kteří se hlásili na všeobecná gymnázia, lycea nebo žádané odborné školy. O tom, jak se situace bude řešit, se dnes bude bavit premiér Fiala z ODS a ministr školství Bek ze STAN se zástupci Asociace krajů. „Systém je nastavený špatně, musí být pružnější,“ myslí si předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová.
Související
-
Ředitel EDUin: Přijímačky na SŠ jsou nastaveny špatně. Nutí strategizovat a neřeší zájmy dětí
Jednotné přijímací zkoušky na střední školy budí emoce. Podle většiny Čechů by na přijetí dětí měly mít jejich výsledky mnohem menší vliv. Co všechno by se mělo změnit?
-
Přijímačky na SŠ: Čeština je srovnatelná s minulým rokem, v matematice mírný pokles, zní z CERMATu
Všech 114 tisíc školáků, kteří se letos hlásí na střední školu nebo víceleté gymnázium, se nejpozději ve středu 3. května dozvědí, jestli uspěli.
-
Přihlášky na střední školy: Do budoucna větší počet, navíc elektronicky, plánuje ministerstvo
Skoro 90 tisíc žáků dnes skládá přijímací zkoušky na střední školy. Jedná se o velmi silný ročník, v některých krajích mají problém s kapacitou míst na školách.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.