Pozvánka: Divadelní představení Příběhy přeživších zpracovává téma romského holokaustu

10. březen 2025

Premiéra divadelního představení Příběhy přeživších proběhne v neděli 16. března od 18 hodin v Café Husovka.

Interaktivní představení zpracovává téma romského holokaustu a jeho hlavními (ne)herci budou právě potomci přeživších romského holokaustu. Inscenace vznikla metodou divadla utlačovaných, jež pracuje s osobními příběhy a scénáři inspirovanými skutečnými událostmi s cílem podnítit společenský dialog. V představení vystoupí Zdeněk Daniel, Zdeněk Serinek, Jozef Miker, Stanislav Svoboda, Ilona Ferková, Marcela Surmajová a Emilie Machálková.  

Představení vzniklo v rámci stejnojmenného projektu organizace Slovo 21 Příběhy přeživších, který probíhá ve spolupráci s Muzeem romské kultury a je financován nadací EVZ. 

Plakát k představení Příběhy přeživších
zdroj: Slovo 21
Spustit audio

    Nejposlouchanější

    Více z pořadu

    E-shop Českého rozhlasu

    Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

    Jan Rosák, moderátor

    slovo_nad_zlato.jpg

    Slovo nad zlato

    Koupit

    Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.