Po roce skončí stav pandemické pohotovosti. „Virová nálož v populaci klesá, pandemie zpomaluje,“ potvrzuje šéfstatistik Dušek

3. květen 2022

Po roce bude ukončen stav pandemické pohotovosti. „V tuto chvíli pandemie zpomaluje nebo brzdí ve všech aspektech, které sledujeme, včetně parametrů nejvážnějších,“ přibližuje současnou situaci ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. „I když je celkový počet nakažených určitě významně vyšší než potvrzený počet případů, nic to nemění na tom, že virová nálož v populaci klesá.“ Co můžeme očekávat od dalšího vývoje?

autoři: Jiří Chum , agf
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.