Pavel Tylšar: Southampton je pro mě favorit číslo jedna na sestup z Premier League

6. leden 2023

Tříkrálové vydání pořadu S mikrofonem do Anglie nabízí obměněnou sestavu diskutujících. O aktuálním dění v Premier League si tentokrát povídají Jan Pěruška, Pavel Tylšar a Petr Mathauser. Jak hodnotí šlágr 19. kola, ve kterém Manchester City zdolal Chelsea 1:0. Jak Arsenal zareaguje na první domácí ztrátu v sezoně? Proč se nedaří Southamptonu, který okupuje poslední příčku tabulky? Na hraně sestupu balancují i Everton a West Ham. Proč? Dozvíte se v prvním dílu roku 2023.

Ani po reprezentační pauze se do lepší formy nedostal Southampton. Celek trenéra Nathana po prohře 0:1 s Nottinghamem Forest okupuje poslední příčku tabulky a drží nelichotivou šňůru šesti porážek v řadě.

„Southampton si v sezoně zapsal zatím pouze jednu domácí výhru, což je velký problém. Spekuluje se o tom, že by do týmu mohl přijít Mislav Oršič z Dinama Záhřeb, který dal na mistrovství světa v Kataru bronzový gól. Mohl by to být impuls, aby ještě zabojovali o zachránu. Při pohledu na tabulku je pro mě ale Southampton číslo jedna na sestup, říká Pavel Tylšar.

Jaká je pozice trenéra Franka Lamparda u trápícího se Evertonu? Jaká statistická čísla přidají Pavel Tylšar s Janem Pěruškou? Má slovenský brankář Marin Dúbravka šanci se prosadit v kádru Newcastle United? K jakým přestupům se schyluje v Premier League? Užijte si první díl pořadu S mikrofonem do Anglie. 

 

autoři: Jan Pěruška , rej
Spustit audio

Související