Od března 2008 sledoval rozhodování o záležitostech Evropské unie přímo z centra dění – Bruselu. Už když byl zpravodajem v Polsku (2000–2004), sledoval unijní tématiku hlavně z pozice příprav největšího nového členského státu na vstup.
Během působení v Bruselu odskakoval také k belgickým, nizozemským a lucemburským tématům. Šlo především o zápisníky a reportáže o obyčejných lidech a krásných místech nebo tradicích těchto zemí. Po návratu z Bruselu nějaký čas vedl zahraniční redakci, ale rád se zas vrátil k redaktorské práci. Sledoval například přelomové prezidentské volby ve Francii (2017) nebo dění ve Španělsku a separatistické tendence v Katalánsku. Monitoroval také příliv ukrajinských uprchlíků na polské hranic po začátku ruské agrese na jaře 2022.
Od července 2023 je jeho působištěm Washington v USA.
Všechny články
-
Inaugurace amerického prezidenta. Poslechněte si příběh druhého uvedení Donalda Trumpa do úřadu
Pro Donalda Trumpa nebude inaugurace novou událostí, už ji osobně zažil 20. ledna 2017. Tentokrát se stane 47. americkým prezidentem.
-
Texasanům české pivo chutná. Pivovar Waco si zakládá na evropských surovinách i tradičním čepu
Kdo by hledal dobré české pivo uprostřed amerického Texasu, našel by ho ve městě Waco. Už tři roky se tam totiž vaří pivo z českých a evropských surovin.
-
Mosty spojují břehy a někdy dokážou spojit i životy. Jako ty madisonské v americkém státě Iowa
Madisonské mosty ve státě Iowa proslavil film s Clintem Eastwoodem a Meryl Streepovou z roku 1995. S láskou jsou spojené nejen ve slavném filmu, ale i ve skutečnosti.
-
Začalo to slaným čajem. Díky vzpouře v bostonském přístavu se zrodila nezávislá Amerika
Před 251 lety naházeli rozzuření američtí osadníci na protest proti omezování svobod kolonie do vod bostonského přístavu 42 tun nákladu čaje ze tří obchodních lodí.
-
Vystřelilo mě to na Měsíc, komentuje Kateřina Kněžíková vystoupení s filharmoniky v Carnegie Hall
Tři dny za sebou dokázala Česká filharmonie vyprodat newyorskou koncertní síň Carnegie Hall. Vystoupení si přímo v New Yorku vyslechl i prezident Petr Pavel.
-
Atentát na JFK stále vyvolává emoce. Do Dallasu lidé jezdí vzpomínat i rozvíjet konspirační teorie
22. listopadu 1963 zemřel rukou atentátníka John Fitzgerald Kennedy. Místo, kde k vraždě došlo, stále přitahuje do Dallasu jeho obdivovatele i fanoušky konspiračních teorií
-
Prezidentské volby v USA. Jaká panuje atmosféra a podle čeho se rozhodují různé voličské skupiny?
Prezidentské volby ve Spojených státech se blíží. Reportéři Radiožurnálu v následujících čtrnácti dnech představí příběhy různých skupin voličů a důvody jejich rozhodování.
-
Boj o Bílý dům. Jaká témata hýbají volbou, která ovlivní celý svět?
Američané budou 5. 11. volit novou hlavu Spojených států. Seriál Radiožurnálu se zabývá tématy, která voliče nejvíce rozdělují i okolnostmi, které jejich volbu ovlivňují.
-
Rohlík, to je svátek. Krajané ve Washingtonu to vědí, a tak si pečou čerstvé rohlíky sami doma
Zpravodaj v USA Pavel Novák byl při tom, když se krajané žijící ve Washingtonu učili rohlíky péct. A sám si jich také pár uválel.
-
Potomci Čechů v americkém Protivíně dodnes dělají tlačenku a domácí nudle
Do jihočeského Protivína je to z Písku pár kilometrů, do Protivína v americké Iowě je to mnohem dál. I tam ale stále žijí potomci českých přistěhovalců.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »