Panika není na místě, ne každé dítě je na internetu atakováno predátory. Základem je otevřená komunikace, tvrdí poradce filmu V síti
Kdekdo po zhlédnutí dokumentu V síti hledá odpovědi, jak ochránit svoje dítě před útoky na internetu. Panika rodičů spočívá v tom, že se jim odhalí svět jejich dětí, myslí si vedoucí projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci Kamil Kopecký. Když se rodič s dítětem pravidelně baví o tom, co ho v online světě zajímá, bude ochotné se s problémy svěřit. Doporučuji reagovat adekvátně, nabídnout pomocnou ruku spíše než trest.
Související
-
Zkontaktoval nás člověk, který měl doma stejně staré dcery, říkají protagonistky filmu V síti
Je bezpečnější diskotéka, nebo internet v dětském pokoji? Určitě diskotéka, shodují se Tereza Těžká, Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá.
-
Film V síti ukazuje část reality, hrozeb na internetu je více, říká kriminalista
Rodiče by měli vědět, s kým jejich děti na internetu komunikují, doporučuje vedoucí oddělení informační kriminality pražské policie Václav Písecký.
-
Pojď si se mnou psát…
Kdo jsou sexuální predátoři, kteří působí na internetu a jak se před nimi chránit? Tématem se do hloubky zabývá seriál Radiožurnálu od Veroniky Hlaváčové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
![ze_světa_lesních_samot.jpg ze_světa_lesních_samot.jpg](https://radiozurnal.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_3x2_mobile/public/images/30211a0c09767f56cedafa33e6481497.jpg?itok=KWqo-X-T)
![](https://radiozurnal.rozhlas.cz/sites/default/files/styles/cro_1x1_mobile/public/images/1cbf078c2113e4a20ba2b4185c2821e2.jpg?itok=FkhfJLo4)
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.