Panika není na místě, ne každé dítě je na internetu atakováno predátory. Základem je otevřená komunikace, tvrdí poradce filmu V síti
Kdekdo po zhlédnutí dokumentu V síti hledá odpovědi, jak ochránit svoje dítě před útoky na internetu. Panika rodičů spočívá v tom, že se jim odhalí svět jejich dětí, myslí si vedoucí projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci Kamil Kopecký. Když se rodič s dítětem pravidelně baví o tom, co ho v online světě zajímá, bude ochotné se s problémy svěřit. Doporučuji reagovat adekvátně, nabídnout pomocnou ruku spíše než trest.
Související
-
Zkontaktoval nás člověk, který měl doma stejně staré dcery, říkají protagonistky filmu V síti
Je bezpečnější diskotéka, nebo internet v dětském pokoji? Určitě diskotéka, shodují se Tereza Těžká, Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá.
-
Film V síti ukazuje část reality, hrozeb na internetu je více, říká kriminalista
Rodiče by měli vědět, s kým jejich děti na internetu komunikují, doporučuje vedoucí oddělení informační kriminality pražské policie Václav Písecký.
-
Pojď si se mnou psát…
Kdo jsou sexuální predátoři, kteří působí na internetu a jak se před nimi chránit? Tématem se do hloubky zabývá seriál Radiožurnálu od Veroniky Hlaváčové.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.