Omezení péče skončí, až dojde ke kompromisu. Prosincový stav bude pokračovat i v lednu, myslí si předseda asociace nemocnic

30. listopad 2023

Dnešní schůzka premiéra Fialy z ODS a zástupci protestujících lékařů může změnit situaci v českých nemocnicích, které od prosince hlásí omezení služeb. Výpověď z dobrovolných přesčasů podepsalo přes šest tisíc lékařů, což se projeví zejména v odkladu plánovaných zákroků. V některých nemocnicích se dokonce zavřou celá oddělení. „Ambulantní péče omezena nebude, akutní případy budou ošetřeny standardně, říká předseda Asociace českých a moravských nemocnic Michal Čarvaš.

autoři: Petr Král , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.