Nálada v českém týmu je na té nejlepší úrovni, tým drží pohromadě a těší se, zní od reportérů z Paříže. Začínají olympijské hry!
Největší sportovní událost roku – letní olympijské hry v Paříži – večer začínají. Na místě už je rozsáhlý tým reportérů Radiožurnálu a Radiožurnálu Sport, který vede šéf naší sportovní digitální stanice Miroslav Bureš. „Budeme vysílat celý den z olympiády na obou stanicích. Budeme chtít být u všech výsledků českých reprezentantů, těch je tady přes sto. Budou to přímé přenosy, rozhovory, reportáže, bude toho hodně,“ slibuje Miroslav Bureš.
V roli novináře se na olympijské hry těší i šestinásobný paralympijský vítěz, cyklista Jiří Ježek.
„Je to pro mě první zkušenost v této roli, ale těším se hrozně moc. Už od prvních dní, co jsme tady, jsem zjistil, že práce novináře je daleko náročnější a daleko větší výzva než přijet sem jako sportovec, který má na starosti jen svůj výkon. Daleko míň spím, víc toho nachodím a daleko víc toho musím navnímat. Ale výzvy mám rád, takže jsem za tuto roli vděčný,“ usmívá se.
Mohlo by vás zajímat
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
PR akce o ‚urovnání neurovnatelného‘. Co čekat od jednání mezi Ruskem a Ukrajinou v Turecku?
-
Letadlo v Praze škrtlo při přistávání ocasem o ranvej. Pilot nás vyzval, ať se modlíme, popsala cestující
-
‚Češi a Slováci si nejsou podobní‘. Většina Čechů by v případě útoku bránila vlast, ukazuje průzkum
-
ONLINE: ‚Záleží, jestli se Putin bojí přijet, nebo ne.‘ Kreml vyslal delegaci na jednání s Ukrajinci