Najít si aspoň nějaký řád v pravidelném cvičení. Může to být i trasa chůze v bytě, doporučuje lékařka
Také pohyb může posilovat imunitu v době pandemie. Alespoň dvě a půl hodiny týdně radí Světová zdravotnická organizace. Podle Yvony Angerové z Kliniky rehabilitačního lékařství bychom se ovšem neměli přetěžovat a zkoušet nezvyklé cviky z videí, které bolí. Jako nejpřirozenější pohyb uvádí chůzi. Ani běhání s rouškou nemusí být na škodu, především lidé s nižší dechovou kapacitou se jim ale musí přizpůsobit. „Myslím si, že je možné najít optimální řešení,“ domnívá se.
Související
-
Prodavačka ze supermarketu: Samozřejmě se nákazy bojím, nemá ale cenu na to myslet a stresovat se
Věře je 49 let a je pekařkou v ostravském supermarketu. Nepracuje ale jen s pečivem. Chrání se šitou rouškou a rukavicemi.
-
Vzdalujeme se přirozenému způsobu života, říká organizátor expedice na lodi z dubového kmene
Jde o vydlabaný člun, ale zároveň o hodnověrné plavidlo, nejstarší, které na moři mohlo plout, přibližuje experimentální archeolog Radomír Tichý.
-
Chytrá karanténa? Většina segmentů už funguje, teď řešíme elektronické procesy, popisuje Prymula
Na jižní Moravě začalo testování chytré karantény. Právě jejím zavedením vláda podmiňuje zmírnění plošných opatření proti šíření nového koronaviru.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
3x Karel Klostermann
Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.