Nad Prahou s Anetou Langerovou. Na Koncertě pro jiné myšlenky zazněly i ukázky z jejího nového alba

7. srpen 2020

Tento týden na Radiožurnálu hrála živě Aneta Langerová. V rámci Koncertů pro jiné myšlenky jsme si se zpěvačkou a její kapelou udělali piknik na střeše Národního zemědělského muzea v Praze – nedaleko od místa, kde Aneta bydlí. A protože unikátní výhled na Prahu posluchači v rádiu moc neocení, přidala se k nám historička dr. Jaroslava Nováková, která ví o Praze úplně všechno.

Koncerty pro jiné myšlenky vznikly s cílem rozptýlit posluchače během nouzového stavu a se stejným záměrem pokračují v letních měsících. Rozhovory spojené s živou hudbou se vysílají každý pátek v 18.30. To nejlepší z koncertů následně Radiožurnál zařadí také do nedělního dopoledního vysílání od 10.00.

Koncert pro jiné myšlenky byl po delší koronavirové přestávce jedním z prvních letních vystoupení Anety Langerové a zpěvačka i její kapely se na něj moc těšily. Na střeše s neopakovatelnou vyhlídkou na Prahu zazněly také skladby z nové desky, jejíž vydání chystají na konci letošního roku.

A pokud byste chtěli atmosféru jejich živých koncertů zažít na vlastní kůži, zapojte se do soutěže Ranního Radiožurnálu. Od 10. do 14. srpna soutěžíme o vstupenky na zářijové turné Anety Langerové a kapely Korben Dallas.

autoři: Petr Král , had

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.