Na počítači s Windows 7 se vyhněte citlivým operacím. Hackeři už se na ně připravují, varuje odborník na kyberbezpečnost

14. leden 2020

Po více než deseti letech 14. ledna definitivně končí podpora Windows 7 ze strany společnosti Microsoft. Po celém světě přitom s tímto operačním systému stále pracuje každý čtvrtý počítač, v Česku každý pátý. Ty odteď budou muset čelit zvýšenému bezpečnostnímu riziku, které s každým dalším měsícem poroste, varuje Tomáš Flidr z Českého institutu manažerů informační bezpečnosti. „Stále existuje neoficiální, ale legální možnost updatovat na Windows 10 zdarma,“ doporučuje.

autor: Jiří Chum
Spustit audio

Mohlo by vás zajímat

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.

František Novotný, moderátor

setkani_2100x1400.jpg

Setkání s Karlem Čapkem

Koupit

Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.