Na cestách ztratíte myšlenky a posloucháte srdce, říká poutník, který šel bez finančních prostředků
Nejlepší poutě jsou do Santiaga de Compostela, kde člověk najde sám sebe. Říká to profesionální učitel a amatérský poutník Vít Kunc, který se vydal i do Vatikánu a Athén. Nyní podnikl cestu po Česku Vykroč a pomáhej. „Psal jsem si jména lidí, kteří mi pomohli. Nejlepší byli ti, kteří mě oslovili sami,“ pochvaluje si. Ale co je to vlastně pouť? „Zkrácený život během několika týdnů, někoho potkáte a s někým se musíte rozloučit. Předáte si, co potřebujete, a zase putujete dál.“
Související
-
Na cestách jsem se naučil lidem důvěřovat, nikdo mi neublížil, konstatuje poutník Zibura
Kontakty na lidi si neberu, přijde mi poetické, když se vidíme jednou a naposledy, říká Ladislav Zibura, jehož cestopis Prázdniny v Evropě získal Cenu Hanzelky a Zikmunda.
-
Emoce jsou všude. Důležité je reagovat fyzickou zátěží, doporučuje fyzioterapeut Kolář
Dnešní doba blahobytu nás zpohodlněla, upozorňuje fyzioterapeut Pavel Kolář. Děti bychom neměli vychovávat jako v bavlnce - tvrdší podmínky je ochraňují do budoucna.
-
Maraton není pro všechny. Každý by měl zvážit, jestli na něj má dost zkušeností, říká běžecký trenér
Jan Pernica trénuje začátečníky, vytrvalostní běžce i českou elitu. Před pěti lety dokonce učil běhat herce Václava Neužila, který se připravoval na roli Emila Zátopka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.
Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu


Nebojte se klasiky!
Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?