Má mít SPD zástupce ve vedení sněmovny? Neměli bychom si kádrovat kandidáty, tvrdí Vondráček

8. listopad 2021

Nově zvolení poslanci se poprvé sejdou v plném počtu. Začíná ustavující schůze nové sněmovny. Zastoupení v ní má sedm stran a hnutí, schůzi svolává a řídí ještě dosavadní předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). „Myslím, že bychom si neměli vzájemně kádrovat kandidáty, budeme spolu fungovat čtyři roky. Na deklarované zahrnování příkopů jsou třeba činy,“ komentuje kritické hlasy z pětikoalice, které chtějí z vedení sněmovny vyřadit SPD.

Ustavující schůzi Poslanecké sněmovny se věnoval také pondělní Speciál Radiožurnálu. Hosty byly mimo jiné kandidátka na novou předsedkyni sněmovny za koalici Spolu Markéta Pekarová Adamová (TOP 09), předseda hnutí STAN Vít Rakušan nebo předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová.

autoři: Jiří Chum ,
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.