Lidé jsou kreativní, zůstanou před roboty, věří expert na budoucnost práce
Nejběžnější pracovní místa budou v budoucnosti jiná, než jaká známe dnes. Alespoň si to myslí mentor Gary Bolles, který je děkanem fakulty budoucnosti práce na kalifornské Singularity University. Podle něj bude do práce stále více zasahovat technologie a lidé se budou učit věci až ve chvíli, kdy je budou potřebovat. „Svět se mění a mladí lidé na to reagují, vytvářejí si pracovní portfolia a dělají celu řadu různých věcí,“ říká.
Související
-
VIDEO: Jak se v digitální době nezbláznit? Poslední večer s Experimentem Speciál má téma psychologie
Ptáme se na to nejdůležitější: Jak se z toho nezbláznit? Může nás budoucnost bavit a pomohou nám technologie vyrovnat se s problémy? Sledujte videopřenos od 18.00
-
VIDEOZÁZNAM: Vítejte v životě 4.0. Seznamte se s roboty a příjemnou matematikou
Speciál se věnoval robotizaci, umělé inteligenci a dokonce i strachu z matematiky. Podívejte se na videozáznam nebo si prohlédněte online reportáž přímo z místa.
-
VIDEOZÁZNAM: První večer unikátních přednášek o vizích a inovacích. Jaká je budoucnost bydlení?
V CAMPu jsme přivítali odborníky na téma bydlení, architektura a energetika. Pozvání přijala také architektka Eva Jiřičná. Podívejte se na videozáznam.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová