Kvůli natáčení jsem přišla o vlasy, říká Bára Poláková o filmu Krajina ve stínu

Hodně lidí ji dnes zná díky písním Kráva nebo Nafrněná. Bára Poláková toho má za sebou ale mnohem víc. Nedávno třeba dostala hned dvě ceny Anděl. A ocenění přišlo i za klip k písni 2-8-5, který vznikl skutečně netradičně. Bára Poláková ho totiž živě natočila a odvysílala na Instagramu. 

Dává to smysl – v klipu, který ukazuje, jak všichni sdílí všechno a všechny, se mimo jiné mihne řada známých osobností a influencerů. „Jsou to lidé a influenceři, kteří vynikají v něčem, co je strašně baví, a natáčí se u toho,“ popisuje zpěvačka.

Klip vznikal na jediný zátah, kdyby se tedy něco pokazilo, nešlo by to už vzít zpět. „Druhá verze klipu pak je sestříhaná z mobilů všech účastníků, co tam byli. Největší sílu ale v sobě má onen jediný záběr. S režisérem Kubou Machalou jsme původně vymýšleli klip ke Kdyby. A pak jsme si řekli, že když ho nestíháme, chceme druhý klip udělat co nejrychleji. A tak jsme to udělali živě,“ vzpomíná.

Soužití Čechů a Němců

Barbora Poláková ale není jen zpěvačka. Nedávno si třeba zahrála ve snímku Krajina ve stínu Bohdana Slámy. „Moje postava je Marta Lišková, zfanatizovaná do Hitlera. Je to příběh o morálních hodnotách, přítelství a jakým způsobem člověk obstojí před velkými životními otázkami,“ popisuje v rozhovoru s Lucií Výbornou. 

Jsem trémistka, ale nikdo to nepozná, směje se zpěvačka Barbora Poláková

Barbora Poláková

Sošek Andělů už doma z loňska pár má. A letos ni přibyla další, tentokrát za videoklip Po válce. „Tuhle cenu jsem si moc přála, bylo za ní hodně práce a hodně lidí, kterým jsem chtěla poděkovat,“ říká v rozhovoru s Lucií Výbornou herečka a zpěvačka Barbora Poláková.

Podobných filmů se dnes točí hodně. Film Bohdana Slámy, příběh o soužití Čechů a Němců, prý ale bude jiný – i proto, že celkově sleduje na 30 různých postav. „Proplouváte příběhem a sledujete celou vesnici. Jak někdo zůstane věrný svým přesvědčením, někdo ne a někomu je to jedno. Pozítří mám poslední natáčení, kvůli tomuto filmu jsem dokonce přišla o vlasy.“

Snímek Bohdana Slámy Krajina ve stínu se do kin dostane v roce 2020.

Restaurace pro děti

Bára Poláková působí, jako by neustále stíhala hned několik rolí najednou. Je herečka, zpěvačka, autorka originálních videoklipů, partnerka, mamimka… a momentálně má ještě další cíl. Chce založit restauraci pro děti. „Mám jasnou vizi restaurace, která podle mě zatím neexistuje. Nebo existuje, ale nevím o ní,“ vysvětluje.

Jak přesně by její restaurace měla vypadat, ale prozrazovat nechce. „Co když mi to někdo ukradne?“ směje se.