Když se nedostanete do průšvihu, nejste správný jazzman, soudí Rudy Linka. Teď mu vychází kniha

14. červen 2021

Přes Skandinávii se dostal až do USA, kde si vyzkoušel vedle muzikantské kariéry také rozhovory se slavnými jazzmany pro rádio. O své „cestě domů“ jazzman Rudy Linka píše ve své nové knize s názvem Na cestě domů… vždycky, která vychází také jako audiokniha „Když jsem ji namluvil, cítil jsem, jak moc osobní ta kniha je. Vytištěná má fotky, v audioknize je hudba – nejlepší by tak bylo, kdyby si každý koupil obojí,“ směje se muzikant.

Co dělá z hudebníka skutečného jazzmana? Jak se v oblasti jazzu prosadit? A bude se konat letošní ročník Bohemia Jazz Fest? Poslechněte si celý rozhovor. 

autoři: Jan Pokorný , als

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.