Kauzu Čapí hnízdo bych nechal na státním zastupitelství, říká Aleš Juchelka z hnutí ANO

Policisté podali státnímu zástupci návrh na obžalobu premiéra Andreje Babiše kvůli dotačnímu podvodu v kauze Čapí hnízdo. Nejnovější vývoj v kauze je pro poslance za hnutí ANO Aleše Juchelky dobrou zprávou především pro to, aby se celá záležitost co nejdříve vyřešila.

„Očekáváme v průběhu několika týdnů či měsíců, že k nějakému rozhodnutí dojde. V tezích bych byl velmi opatrný,“ říká.

Celou situaci také srovnává s kauzou Jaroslava Faltýnka, který byl rovněž policií obviněn, a státní zástupce trestní stíhání zastavil.

„Závěr bych nechal na státním zastupitelství,“ dodává.

Státní kasa pevně v rukách

Opoziční strany chtějí svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny kvůli vývoji státního rozpočtu. Vadí jim, že vláda údajně vylepšuje průběžný schodek státního rozpočtu tím, že převedla 18 miliard korun z privatizačních účtů.

„Co se týká státního rozpočtu, tak máme nějaký vývoj ekonomiky. Ministryně Schillerová je tou, která opravdu státní kasu velmi pevně drží v rukách i v rámci nějakých koaličních jednání,“ zdůrazňuje.

Ožehavým tématem je rovněž zvyšování rodičovského příspěvku. „Je výborná zpráva, že se to zvyšuje,“ vyzdvihuje s tím, že on sám by šel metodou toho, aby se spočítal věk dítěte do konce rodičovské dovolené.

Na stole je také podle něj několik variant, jak se na zvyšování rodičovských příspěvků vezmou peníze. Jmenuje například digitální daň nebo zdanění cigaret a alkoholu.

autoři: Marie Bastlová , prh
Spustit audio

Související