Kam vyrazit o víkendu? Přinášíme tipy na nejzajímavější akce po celém Česku

15. leden 2016

Vydejte se o víkendu na velkou oslavu 10. narozenin Radia Wave, bude v pražské MeetFactory. Nebo vezměte děti na novou pohádku Divadla Drak v Hradci Králové. A v Novém Městě na Moravě se pusťte do závodu Stopa pro život. Pěkný víkend!

Narozeniny Radia Wave
Nenechte si v sobotu ujít oslavu deseti let vysílání Radia Wave, které Český rozhlas spustil 13. ledna 2006. V pražské Meetfactory vystoupí mimo jiné syrský zpěvák Omar Souleyman.

Přehlídka severských filmů
V pražských kinech Lucerna a Evald můžete o víkendu navštívit přehlídkou špičkových severských filmů – festival Scandi.

Některé hrady a zámky jsou stále otevřené
Většina hradů a zámků je teď sice zavřena, přesto i přes zimu jsou některé památky přístupné. Patří mezi ně zámek Sychrov, hrad Rožmberk, hradní muzeum v Českém Krumlově, zámky Hluboká nad Vltavou, Mníšek pod Brdy a Valeč či hrady Karlštejn, Křivoklát a Nové Hrady.

Prohlídky broumovského kláštera
Netradiční prohlídky broumovského kláštera pokračují i teď v lednu. Při prohlídkách Klášterem od sklepa po půdu uvidíte historické zajímavosti prohlídkového okruhu např. kopii Turínského plátna, knihovnu se vzácnými svazky nebo historické relikviáře v klášterním kostele.

Navíc pak v dalších, běžně nepřístupných částech kláštera, navštíví rozsáhlá sklepení, kde mohou vidět dokonce skálu, na které je klášter postavený, opatskou galerii a novou výstavu Poklady z depozitářů, revitalizované opatské sály v 2. patře a rozsáhlé prostory v podkroví kláštera, kde si udělají představu o jeho velké rozloze a naskytne se jim unikátní pohled na fresku v knihovně z druhé strany.

Ochutnávka vín ve vinných sklepech
Všichni milovníci dobrého vína jsou srdečně zváni do Modrých sklepů Nového Šaldorfa. Na třetí lednovou sobotu pro vás vinaři Modrých sklepů otevírají vinné sklepy k ochutnávce vín. Opět po roce se můžete zúčastnit recesistické soutěže v kopání písku v podzemních chodbách. Jemný písek, vykopaný při hloubení vinných sklepů v Novém Šaldorfu u Znojma, se kdysi vozil do Vídně, kde jej zedníci používali na štuky a fasády. Hrát bude jazz a swing a ochutnávají se vína, a to jak běžná, tak ohřívaná ve vodní lázni. Vinné sklepy budou otevřeny od 10 do 18 hodin.

červené víno, sklenice vína, láhev vína

Divadelní pohádka pro děti
Vezměte v sobotu děti na loutkovou pohádku divadla Toy Machine se zpěvy a ptačím sborem do muzea v Chrudimi. Od 15 hodin dávají Kocoura v botách. Veselý příběh na motivy známé pohádky bratří Grimmů. Na představení navazuje krátká dílna.

O dvanácti měsíčkách
Divadlo Drak v Hradci Králové chystá na sobotu premiéru inscenace O dvanácti měsíčkách.

Vyrobte si vlastní mozaikový obraz
Muzeum Hlavního města Prahy zve do své budovy na Florenci, kde můžete v sobotu vytvářet mozaikové obrazy. Mozaika je technika známá již několik tisíc let. Mozaiky z barevných kamínků, skel, ale i zlata zdobily stěny paláců a chrámů. Na výstavě můžete vidět kopie mozaik z doby kolem poloviny 6. století. Přijďte se inspirovat a vyrobit si svůj mozaikový obraz od 10 nebo od 14 hodin. Objednávejte se prostřednictvím rezervačního systému.

Čtěte také

Den pro veřejnost v Centru robotiky
Den pro veřejnost dnes pořádá v sobotu od 10 hodin nově otevřené Centrum robotiky v Plzni. Zájemci si budou moci prohlédnout zrekonstruované prostory bývalého depa dopravních podniků, kde centrum sídlí. Dozví se také o nabídce kroužků pro děti a další zajímavosti.
V Orlickém Záhoří se bude v sobotu odpoledne opět závodit na saních rohatých. Mezinárodní česko-polská soutěž v orlickohorské Černé se dočká opakování. Zúčastnit se může každý, kdo se zaregistruje a má chuť si užít zábavné odpoledne od 13 do 17 hodin.

Dva plavecké závody v Náchodě
Pojďte v sobotu fandit do Náchoda k rybníku Podborný plavcům, kteří se zúčastní 45. ročníku závodu Českého poháru Zimní plavání v Náchodě a 17. ročníku Memoriálu Jiřího Řebíčka – O pohár starosty města Náchoda. Závody začínají v 10.30.

Komedie Racek v Pardubicích
V pardubickém divadle Exil má v sobotu premiéru nové nastudování komedie Antona Pavloviče Čechova Racek.

Navštivte největší muzeum veteránů u nás
Staré industriální textilce uprostřed Nové Bystřice hrozila demolice. Nakonec se z ní stalo největší české muzeum veteránů. Pojďte se tam podívat. Každé auto v expozici má zajímavý příběh.

Historické vláčky v Děčíně
Už jste byli na výstavě historických vláčků na děčínském zámku? K vidění jsou tam nejen exponáty ve vitrínách. Děti si mohou spoustu věcí samy osahat, nebo si ze stavebnice postavit mašinku. Nejstarší vláčky tam mají z roku 1890.

Historické hračky firmy Husch

Veletrh cestovního ruchu
Už víte, kam v létě na dovolenou? Trochu se porozhlédnout po světě i po České republice můžete o víkendu na veletrhu cestovního ruchu Go a mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech Regiontour v Brně.

Závody v běhu na lyžích pro všechny
6. ročník seriálu závodů v běhu na lyžích pro širokou veřejnost – ČUS Stopa pro život 2016 nově uvede Prolog ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě v neděli 17. ledna. Na své si přijdou nejen běžkaři, ale také cyklisté na fatbikách a v rámci doprovodného programu s biatlonovým nádechem všichni, kdo se rozhodnout strávit odpoledne pohybem na sněhu.

Přijeďte na Vysočinu protáhnout tělo s celou rodinou, nudit se rozhodně nebudete! Kromě tradičních nadstandardních služeb seriálu se mohou všichni návštěvníci těšit na možnost si zdarma vyzkoušet střelbu ze vzduchovky na biatlonové střelnici nebo se zúčastnit ukázkového bloku výuky lyžování pro děti i dospělé, vše pod dohledem a odborným vedením místních zkušených trenérů. K zapůjčení bude i kompletní základní běžkařské vybavení pro dospělý doprovod závodníků. Po slavnostním vyhlášení výsledků v 19:45, vypukne ohňostroj.

Koncert filharmonie v Rudolfinu
V pražském Rudolfinu si můžete v neděli od 16 hodin vyslechnout koncert PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villaumeho. Vystoupí maďarský violoncellista László Fenyö.

autor: nah
Spustit audio

Více z pořadu