Jiří Zimola: ČSSD může dosáhnout výsledků jedině bez politických hokynářů a šíbrů

Přál bych si, kdyby se podařilo změnit klesající trend volebních preferencí sociální demokracie. To jsou slova Jiřího Zimoly, který oznámil, že odstupuje z postu místopředsedy ČSSD. Co ho k takovému kroku vedlo?

„Má-li být sociální demokracie v koaliční vládě a má tam dosahovat nějakých výsledků, které by měly napomoci k získání ztracených voličů a elektorátu sociální demokracie, tak se tak může dít jedině bez lidí typu pana Pocheho, bez politických hokynářů a šíbrů, kteří si jsou schopni vzít stranu jako rukojmí svých osobních ambicí,“ vysvětluje.

Budu chtít jezdit do místních organizací a hovořit s řadovými členy. To je to, co nám léta chybělo.
Jiří Zimola

Vyvrací také názor, že z postu místopředsedy ČSSD odstoupil kvůli tomu, že by si chtěl založit vlastní politickou stranu.

„Můj krok byl poctivý k mým spolustraníkům, kteří jsou nešťastní ze situace, která v sociální demokracie panuje, tak i těm, kteří mně kritizovali za to, že svými výroky nabourávám jednotu…,“ říká s tím, že své kroky pokládá za férové a tendenční spekulace ho nechávají v klidu.

Na březnovém sjezdu ČSSD by si přál, aby bylo vidět, že strana se zvedá, má nové moderní stanovy, že je připravená k přeregistraci. „Aby si krajští šíbři nezajišťovali hlasy vycucanými čísly,“ uzavírá.

autoři: Marie Bastlová , prh
Spustit audio

Související