Jak ošetřit fungování kroužků? Měly by být kryté testem ze školy, míní předseda rady dětí a mládeže

27. září 2021

Pro účast na kroužcích a zájmových aktivitách ve skupinách nad 20 lidí potřebují děti od 6 let absolvovat jednou týdně test na covid-19. Podle předsedy České rady dětí a mládeže Aleše Sedláčka ale nedává smysl řešit testování na kroužky samostatně. „Testovat by se mělo ve školách, a to ve frekvenci, která by odpovídala potřebě v daném regionu a záležela na počtu pozitivně testovaných. Potom by volnočasové aktivity měly být kryté testem ze školy,“ domnívá se.

Čtěte také

V rámci úpravy mimořádného opatření proti šíření covidu-19 v pondělí vláda schválila úpravu stávajících opatření. Žáci a studenti se od čtvrtka 30. září nebudou muset kvůli návštěvám zájmových kroužků prokazovat bezinfekčností, pokud budou z jedné školy nebo neměnného kolektivu, a to i kdyby byly z různých škol.

„Bude nutné v tomto směru vést evidenci účastníků, aby bylo snazší trasování, pokud se objeví případy infekce,“ doplnil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch po jednání vlády. Rozvolnění se týká i školních návštěv na různých akcích či v ubytovacích zařízeních.

autoři: Lucie Korcová , Jiří Chum , jkh | zdroj: iROZHLAS.cz
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.