František Straka: Anglický tým je hladový po úspěchu

19. červen 2018
Harry Kane při zápase Anglie - Tunis

Fotbalisté Anglie v utkání s Tuniskem pořádně napínali své fanoušky, ale díky gólu v nastaveném čase úvodní zápas na světovém šampionátu po dvanácti letech vyhráli.

Angličané zažívají na velkých turnajích dlouhodobě zklamání, kterým pokaždé předcházela značná očekávání. Teď v Rusku mají mladý tým. Jaké jsou jeho přednosti a slabiny?

„Je to tým, který by mohl překvapit, je mladý, a i když nemá tolik zkušeností, tak má ve svých řadách opravdu schopné hráče, jako je Harry Kane,“ hodnotí expert Radiožurnálu na fotbalový šampionát František Straka.

Angličtí fotbalisté jsou podle něj hladoví po úspěchu, mají cíl něco dokázat, což bylo vidět právě v utkání s Tuniskem.

Egyptský tým má kvalitu

Egypt se utká s domácím Ruskem, a už si nemůže dovolit prohrát, pokud chce pomýšlet na postup ze skupiny A. Jak psychicky odolní fotbalisté Egypta jsou?

Do světového šampionátu fotbalistů v Rusku vstoupily další týmy a překvapení tentokrát favorizované celky nedopustily. Švédsko porazilo Koreu 1:0, Belgie Panamu 3:0 a Anglie Tunisko díky gólu v nastaveném čase 2:1.

„Hráči přicházejí ze všech koutů světa, vše padá s Mohamedem Salahem, když bude hrát, tak se zlepší ofenziva týmu,“ vysvětluje.

Tým je jinak dobře zorganizovaný, má dobrého trenéra a ví, co chce, utkání by tak mohl zvládnout, i když ruský tým získal sebevědomí po utkání proti Saúdské Arábii. „Ruská reprezentace se musí připravit, že tento tým má velkou kvalitu,“ uzavírá.

Sledujeme, co se děje v Rusku:

8:40 Postřehy Františka Straky

10:40 Reportáž zahraničního zpravodaje Martina Dorazína

13:40 Zákulísí se sportovním redaktorem Petrem Šedivým

Finále MS vysíláme na Radiožurnálu živě v neděli 15. července od 20:00. Celý program můžete najít na našem zpravodajském serveru iROZHLAS.