František Straka: Angličanům sebevědomí neschází, Modrič je nejlepší hráč mistrovství

11. červenec 2018

Před dvěma roky obrečeli finále mistrovství Evropy, teď mají francouzští fotbalisté šanci na bolavou prohru zapomenout. Zajistili si totiž další velký zápas o titul, na reprezentační úrovni ten vůbec největší.  V Rusku budou hrát po vítězství 1:0 nad Belgií finále mistrovství světa.

„Viděli jsme velice zajímavé, kvalitní utkání, v prvním poločase to byla šachová partie,“ říká bývalý trenér František Straka s tím, že v těchto situacích rozhodují většinou standardní situace, což se také stalo.

Semifinále proběhne 11. července v Moskvě 20:00 Anglie – Chorvatsko

Finále MS vysíláme na Radiožurnálu živě v neděli 15. července od 17:00. Celý program můžete najít na našem zpravodajském serveru iROZHLAS.

Naráží tak na rohový kop, po kterém tým trenéra Deschampse slavil gólovou hlavičku Samuela Umtitiho. K trefě z 51. minuty přidává bývalý trenér české reprezentace další okolnosti, které vedly k francouzské radosti.

„Klíčem k úspěchu bylo určitě to, že dokázali dostat ze hry Hazarda a Lukaku. Kdybych to podtrhnul, tak Francie naprosto zaslouženě postupují dál,“ říká.

Fanoušci netráví čas jen u piva, říká Petr Šedivý. Šampionát je podle něj připravený precizně

„Zápas Švédsko - Švýcarsko. Fanoušci vzali přípravu evidentně důkladně,“ komentuje Petr Šedivý na Twitteru

Fotbalový šampionát v Rusku se hraje na stadionech v celkem 11 městech. Sportovní reportér Českého rozhlasu Petr Šedivý jich navštívil doposud šest a chválou nešetří – fanoušci se baví nejenom ve dnech, kdy hraje jejich tým. A když Anglie nepostoupí do finále? Tak se její příznivci místo do barů vypraví na hory.

Anglie nebo Chorvatsko, s dnešním vítězem si výběr galského kohouta zahraje v neděli o titul. Podle Straky mohou fanoušci počítat se zajímavým zápasem a Francouzi se silným finálovým soupeřem.

„Angličani mě překvapili, jak se prezentovali na mistrovství, je to nová generace hráčů, která je neskutečně silná, mají obrovské sebevědomí a je to tým, který táhne za jeden provaz,“ říká Straka.

To se pokusí ukázat i proti jedné z nejzvučnějších soupisek turnaje. Chorvatským tým – co hráč, to podle Straky megastar. „Modrič je podle mého názoru momentálně nejlepší hráč mistrovství světa,“ nastiňuje.

autoři: Marek Augustin , prh
Spustit audio