František Straka: Angličanům sebevědomí neschází, Modrič je nejlepší hráč mistrovství

11. červenec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Harry Kane při zápase Anglie - Tunis

Před dvěma roky obrečeli finále mistrovství Evropy, teď mají francouzští fotbalisté šanci na bolavou prohru zapomenout. Zajistili si totiž další velký zápas o titul, na reprezentační úrovni ten vůbec největší.  V Rusku budou hrát po vítězství 1:0 nad Belgií finále mistrovství světa.

„Viděli jsme velice zajímavé, kvalitní utkání, v prvním poločase to byla šachová partie,“ říká bývalý trenér František Straka s tím, že v těchto situacích rozhodují většinou standardní situace, což se také stalo.

Semifinále proběhne 11. července v Moskvě 20:00 Anglie – Chorvatsko

Finále MS vysíláme na Radiožurnálu živě v neděli 15. července od 17:00. Celý program můžete najít na našem zpravodajském serveru iROZHLAS.

Naráží tak na rohový kop, po kterém tým trenéra Deschampse slavil gólovou hlavičku Samuela Umtitiho. K trefě z 51. minuty přidává bývalý trenér české reprezentace další okolnosti, které vedly k francouzské radosti.

„Klíčem k úspěchu bylo určitě to, že dokázali dostat ze hry Hazarda a Lukaku. Kdybych to podtrhnul, tak Francie naprosto zaslouženě postupují dál,“ říká.

Fanoušci netráví čas jen u piva, říká Petr Šedivý. Šampionát je podle něj připravený precizně

„Zápas Švédsko - Švýcarsko. Fanoušci vzali přípravu evidentně důkladně,“ komentuje Petr Šedivý na Twitteru

Fotbalový šampionát v Rusku se hraje na stadionech v celkem 11 městech. Sportovní reportér Českého rozhlasu Petr Šedivý jich navštívil doposud šest a chválou nešetří – fanoušci se baví nejenom ve dnech, kdy hraje jejich tým. A když Anglie nepostoupí do finále? Tak se její příznivci místo do barů vypraví na hory.

Anglie nebo Chorvatsko, s dnešním vítězem si výběr galského kohouta zahraje v neděli o titul. Podle Straky mohou fanoušci počítat se zajímavým zápasem a Francouzi se silným finálovým soupeřem.

„Angličani mě překvapili, jak se prezentovali na mistrovství, je to nová generace hráčů, která je neskutečně silná, mají obrovské sebevědomí a je to tým, který táhne za jeden provaz,“ říká Straka.

To se pokusí ukázat i proti jedné z nejzvučnějších soupisek turnaje. Chorvatským tým – co hráč, to podle Straky megastar. „Modrič je podle mého názoru momentálně nejlepší hráč mistrovství světa,“ nastiňuje.

autoři: Marek Augustin , prh
Spustit audio