Daniel Hůlka
Drákula, Excalibur, Obraz Doriana Graye nebo Baron Prášil – to jsou jen některé z řady muzikálů, které spojuje jméno nedělního hosta Václava Žmolíka, jméno zpěváka Daniela Hůlky. A dnes večer na scéně Nejvyššího purkrabství Pražského hradu zazpívá i během svého koncertu Vzpomínání. „Zazpívám písničky, z nichž některé jsou přes 10 let staré, půjde o naše zavzpomínání na Karla Svobodu i na Zdeňka Borovce,“ slibuje muzikant. V pondělí 13. září budou hosty animátor David Toušek a produkční Marek Toušek.
Koncert však zpestří i nový hit s názvem Tulák. Hudbu k ní složil samotný Daniel Hůlka, když v létě cestoval na plachetnici. Nejedná se však o jedinou novinku dnešního večera. „Večer mě bude doprovázet kapela, kterou dal dohromady Jirka Škorpík. Koncert je udělaný tak, že během první třetiny zpívám s Jirkou Škorpíkem a Pavlem Pláňkou, pak se přidají vokalisti a nakonec koncertujeme všichni pohromadě,“ naznačuje zpěvák.
Pro většinu svých fanoušků však Daniel Hůlka i nadále zůstává zosobněním muzikálového herce a zpěváka. Kde se podle něj oblíbenost muzikálů vlastně bere? „Lidi potřebují vypnout a odreagovat se. Muzikály jsou většinou pohádky, lidé si tak poslechnou krásnou hudbu a vychutnají si příběh,“ domnívá se zpěvák.
Platí to prý bezesporu i pro muzikál Baron Prášil, v němž v současnosti vystupuje. „Na tom muzikálu je zajímavé mimo jiné i to, že v něm hraju kladnou roli, což se mi ještě nikdy doposud nepodařilo,“ usmívá se Daniel Hůlka během rozhovoru. „Poprvé v životě zpívám finálovou píseň a mohu se při tom na lidi smát – zrovna totiž nikoho nevraždím, nejsem vražděn ani neumírám.“
Reagují lidé na Barona Prášila pozitivně? A mohou si podle Daniela Hůlky z muzikálu odnést i něco jiného než jen příjemný zážitek? I to se dozvíte v záznamu celého rozhovoru.
Záznam celého rozhovoru s Danielem Hůlkou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v Rádiu na přání.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Politoložka Dvořáková: Boj s oligarchizací společnost prohrává. Kontrolní mechanismy se dají obejít
-
Brazilské zlato, pád Vonnové nebo curlingový podvod. Připomeňte si zajímavé momenty italské olympiády
-
Boháč: Putin se na mír netěší. Traumatizovaní vojáci se budou ptát, zda to mělo smysl, hrozí otřesy
-
Miko: Na resortu životního prostředí se škrtá a ruší agendy. Kde v tom mám hledat ‚selský rozum‘?