Bohatých a vlivných žen bude přibývat, ukazují statistiky. Jaký je jejich recept pro cestu na vrchol?

Žen ve vedení velkých firem v Česku přibývá. Od roku 2015 jejich počet stoupl o 3 % na víc než 36 tisíc, ukázala nová studie advokátní společnosti Havel And Partners a výzkumné agentury SCaC. Zvětšuje se i celkové bohatství žen – třetina toho světového spadá právě do jejich rukou. Majetek žen se navíc bude velmi pravděpodobně dál rozrůstat – třeba i díky tomu, že poroste počet těch s vysokoškolským vzděláním. Do roku 2030 by jich mělo být o půl milionu víc než mužů.

„Kdybych měla zmínit jednu věc, asi bych řekla, že ženy dávají do vedení přirozeně víc emocí, lépe pracují s egem, lépe spolupracují v týmu a je pro ně důležitá i atmosféra v týmu,“ myslí si členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková. Ve vedení největší tuzemské banky je už 6 let. Na svou pozici se dostala i díky důvěře nadřízených.

Čtěte také

První bylo štěstí na dobré šéfové a šéfy, kteří mi v pravou chvíli řekli ‚zkus to, máš na to‘ a důvěřovali mi, podporovali mě. A druhá věc, zcela zásadní byla pro mě podpora mojí rodiny a mého muže. Máme asi typicky dvoukariérové manželství, vychováváme tři děti, takže bez obrovské dávky trpělivosti a tolerance by to nešlo,“ dodává. 

Sama se snaží podporovat další ženy. Banka jim vychází vstříc nejen zkrácenými úvazky, ale třeba i dny dovolené navíc, aby lépe skloubily osobní a pracovní život.

Se zaměstnanci řeší i jejich traumata

Další úspěšnou ženou v čele velké firmy je i Simona Kijonková. Založila společnost Zásilkovna, která v letošním roce směřuje k obratu přes 6 miliard korun. Kromě vedení firmy se snaží věnovat i svým zaměstnancům.

„Když vedu s lidmi besedy, není to motivační setkání, kde si povídáme o tom, jak bude příští rok bezvadný a jak zvládneme sezónu. Připadám si tam jako psychiatr – povídáme si o tom, jaká máme kdo traumata a jak se kdo cítí,“ popisuje Kijonková.

Simona Kijonková

Vysoká škola = peníze

Žen v čele společností bude v následujících letech podle průzkumu advokátní kanceláře Havel and Partners a výzkumné agentury SCaC rychle přibývat. Souvisí to i s tím, že by v roce 2030 mělo být žen s vysokoškolským titulem o půl milionu víc než mužů.

A je to právě vysokoškolské vzdělání, co posunuje ženy na pracovním trhu - i v rámci vyšších, vedoucích a manažerských pozic. „To má potom konsekvence i do příjmů, tím myšleno i do bohatství samotných žen. A k tomu musíme dodat, že tyto ženy se také budou výrazně častěji setkávat s bohatými muži, doplňuje Ředitelka agentury SCaC Jana Hamanová.

Čtěte také

Kariéra na základě dědictví

K velkému jmění ale ženy také často přicházejí i v rámci dědictví, hlavně po manželovi. Podle Davida Neveselého z advokátní kanceláře Havel And Partners tak budou v budoucnosti ženy víc řídit třeba i rodinné firmy, pokud nedojde k úpravě vztahů třeba závětí.

Tak by 70 procent zůstalo v rukách žen, 25 v rukách mužů a těch 5 procent nevíme, protože některé děti jsou na cestě,“ vysvětluje hypotetický scénář Neveselý. 

Postavení žen ve vedení společností podporuje i Evropská unie. Velké firmy by měly mít od roku 2026 minimálně 40 procent žen na vedoucích pozicích, například v dozorčích radách.

autoři: Barbora Kladivová , and
Spustit audio

Související