Biatlonista Karlík sahal ve vytrvalostním závodě po medaili. Nakonec ale obsadil až 31. místo

8. únor 2022

Biatlonista Mikuláš Karlík měl v olympijském vytrvalostním závodě životní šanci. Na první třech položkách neudělal ani jednu chybu a kdyby to zopakoval i v poslední, běžel by v závěrečném okruhu o stupně vítězů. Po třech chybách na poslední střelbě ale nakonec obsadil až 31. místo. „Už jsem toho měl plné zuby. Nikdy jsem takhle vepředu nejel, takže mi to stouplo do hlavy a přemýšlel jsem nad tím. V posledních třech kolech to bylo těžké,“ popisuje dvaadvacetiletý biatlonista. 

Na start dalšího závodu se Mikuláš Karlík postaví v sobotu 12. února v 10:00. Přímý přenos celého závodu uslyšíte na Radiožurnálu Sport, na Radiožurnálu pro vás chystáme zpravodajské vstupy.

Nenechte si ujít olympijskou atmosféru, i když budete tou dobou zrovna v práci nebo na cestách, a poslouchejte sport na Radiožurnálu Sport. Naladíte nás na digitálních rádiích DAB+, na internetu nebo v televizní síti DVB-T2. A poslouchat Radiožurnál Sport můžete jednoduše také ze svého mobilního telefonu nebo tabletu v aplikaci mujRozhlas. Tam najdete také kompletní audioarchiv našeho vysílání.

autoři: Jan Suchan , vla
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.