Bára Basiková
V úterý byla hostem Radiožurnálu zpěvačka Bára Basiková, která mluvila o novém nastudování muzikálu Lucrezia Borgia. Zmínila však také svou roli maminky a manželky i introvertní povahu. Otázky jí kladla moderátorka Lucie Výborná.
„Už jako malá holka jsem byla spíš samotářka, ale jakmile přišla návštěva, předváděla jsem se a už tehdy jsem chtěla být zpěvačkou,“ vzpomíná s tím, že i dnes je v soukromí spíš nenápadný člověk. „Nerada na sebe strhávám pozornost,“ přiznává.
Přes všechnu radost z vystupování zaznamenává Bára Basiková čas od času vlny ústupu. „Pořád jsem pánem svého času. V roce 2003 jsem odmítla nabídky a zůstala doma,“ zmiňuje známá zpěvačka s odůvodněním, že nastala únava materiálu. „Měla jsem pocit, že moje práce k ničemu nevede a že český showbyznys je postavený na hlavu. Ztratila jsem motivaci k vystupování a natáčení nového alba,“ popisuje. Jak poznamenává, za nejdůležitější považuje rodinu a děti, kterým se ráda věnuje.
Moderátorka Lucie Výborná se Báry Basikové také ptala na zapojení do projektu Art For Life, jenž informuje veřejnost o nebezpečí HIV a AIDS. „Je k neuvěření, že v roce 2011 AIDS stále nezmizelo ze světa. Přijde mi to šílené,“ nastiňuje Bára Basiková.
Nechybí Báře Basikové psaní v okamžicích, kdy je zaměstnaná hraním v muzikálech? Proč se rozhodla uspořádat koncert s operním repertoárem? I to se dozvíte při poslechu audio záznamu rozhovoru.
Záznam celého rozhovoru s Bárou Basikovou a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Závěr příběhu staré Karviné, který měl zůstat pod zemí
Karin Lednická, spisovatelka

Šikmý kostel 3
Románová kronika ztraceného města - léta 1945–1961. Karin Lednická předkládá do značné míry převratný, dosavadní paradigma měnící obraz hornického regionu, jehož zahlazenou historii stále překrývá tlustá vrstva mýtů a zakořeněných stereotypů o „černé zemi a rudém kraji“.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
K francouzské letadlové lodi se u Malmö blížil ruský dron, švédská armáda mu zablokovala signál
-
ŽIVĚ: Fotbalisté Plzně v boji o osmifinále Evropské ligy vyrovnávají. Radiožurnál Sport vysílá přímý přenos
-
Poslanec Fideszu: Co dělá Trump, chceme dělat taky. Bojujeme s Bruselem a budujeme alternativu
-
Červený a Turek jednali se šéfy národních parků. Chtějí využít stamilionové rezervy z předchozích období




