Zažíváme třetí průmyslovou revoluci. Míříme ke světu, kde zboží neproudí po dálnicích, ale po síti, říká odborník na nanotechnologie

19. květen 2021

Budoucnost je v decentralizaci, říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Jiří Kůs, předseda výkonné rady Asociace nanotechnologického průmyslu, a označuje celý proces pojmem třetí průmyslová revoluce. „Každý dům si bude energii vyrábět sám, budete nezávislí,“ popisuje. „Nejde jen o elektřinu, ale i nanotechnologie. Dokážeme třeba recyklovat vodu z moči nebo exkrementů.“ Jsme na takové změny připravení? A co dělá z Česka nanotechnologickou špičku? Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Lucie Výborná , als

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.