Ve středu se bude v některých školách stávkovat, učitelé požadují zvýšení mzdy o 10 %. Asociace ředitelů základních škol se stávkami nesouhlasí

4. listopad 2019

Na středu odbory plánují stávky ve školách. Nesouhlasí s plánem na zvýšení platu učitelů, na kterém se dohodl premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr školství Robert Plaga (ANO). Mzdy by se podle této dohody měly zvýšit v základu o 8 %. Avšak odbory požadují navýšení platů učitelů o 10 %. Některé školy už informují o tom, jestli budou ve středu otevřené nebo ne. Proč prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý prohlásil, že stávku nepodpoří? Ptal se Jiří Chum.

autor: Jiří Chum
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.