Vánoce jsou v Americe strašlivý kýč. Nikde jinde jsem něco podobného nezažil, tvrdí režisér Lichtag
„V cizině jsem dělal všechno možné. Prodával jsem jídlo pro psy, byl jsem malíř pokojů nebo motocyklový závodník. Musel jsem si tam zvyknout i na jinou vánoční atmosféru,“ popisuje režisér a filmař Steve Lichtag, který v roce 1979 emigroval do USA. Jedny Vánoce dokonce prožil na policejní stanici. „Skončil jsem za mřížemi v klepetech, ale nikdo mi tuhle historku moc nevěří,“ říká. Jaký nový film chystá? A odkud se zná s Oldřichem Kaiserem? Poslechněte si celý rozhovor.
Související
-
Steve Loveček Lichtag? Jak přišel ke svému jménu, prozradil Tereze Kostkové
Jako první se ponořil k velkému bílému žralokovi bez ochranné klece. Získal přes 80 cen, jeho filmy i jméno je tak známé po celém světě. Jak k němu přišel?
-
Zemřel cestovatel Miloslav Stingl. Poslechněte si jeho poslední rozhovor na Radiožurnálu
Legendární etnograf, cestovatel, spisovatel a taky indiánský náčelník. To všechno byl Miloslav Stingl. Zemřel ve věku 89 let. Na které své výpravy vzpomínal nejraději?
-
Nebereme se moc vážně, v divadle s ješitností nikam nedojdete...
Původně to měl být rozhovor s Oldřichem (Kaiserem) o natáčení všech dílů Osudů dobrého vojáka Švejka, jejichž komplet právě vydává Radioservis. A jak jsme se tak s ...
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.