V první řadě je to adrenalin. Nebezpečí si člověk postupně přestává uvědomovat, popisuje závodník

7. červenec 2021

„V sedmi letech jsem si zkusil motokáru. Tak mě to chytlo, že mě z ní nemohli vytáhnout a od té doby jsem do motosportu zblázněný,“ vzpomíná na své začátky automobilový závodník Josef Král, který se kromě závodění věnuje i komentování formule 1. „Současná sezona je absolutně skvělá. Od příštího roku ale mají být nová pravidla. Formule 1 by měla být mnohem lépe čitelná. V tuhle chvíli ale není. Je tam cítit obrovský vliv automobilek,“ popisuje v talkshow Na place.

Bude svoji dceru vést k motosportu? Jak moc musí být automobilový závodník připraven fyzicky? Které svaly dostávají během závodů nejvíce zabrat? A jak dokáže závod ovlivnit výběr pneumatik? Poslechněte si celý rozhovor s automobilovým závodníkem Josefem Králem v talkshow Na place s Davidem Novotným.

Talkshow Na place každou středu na Radiožurnálu Sport
autoři: David Novotný , vla

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.