Ke zlepšování je prostor vždycky. S věkem je to ale čím dál tím těžší, tvrdí sportovní biochemik
Emil Bolek se biochemii zaměřené na sport věnuje celý svůj profesní život. „Sportovní biochemie sice pokulhává za tou normální. Technologie se ale vyvíjejí a z kapky krve se dá stanovit obrovské množství parametrů,“ popisuje v talkshow Páteční finiš Kateřiny Neumannové. „V každém sportu se u nás objevují jednotlivci, kteří udrží skvělou výkonnost. Těžko ale můžeme očekávat, že budeme v Česku mít 15 výborných veslařů,“ tvrdí biochemik.
Jsou biochemické informace důležité i pro hobby sportovce? Co do sportu přináší nové technologie? Jaké vlastnosti by měl mít dobrý trenér? A který sport je podle něj nejnáročnější? Poslechněte si celý rozhovor Kateřiny Neumannové s biochemikem Emilem Bolkem.
Související
-
Nepřeceňujte své síly, dávejte si reálné cíle a používejte selský rozum, radí fyzioterapeut Janoušek
„Základem mé práce je, aby se sportovci nic nestalo. Byl bych nejradši, kdyby mě nikdo nepotřeboval, ale bohužel to tak není,“ popisuje sportovní fyzioterapeut.
-
Tenisoví sudí jsou extrémně málo placení. Ve fotbale berou daleko víc, tvrdí rozhodčí Smíšek
„Pískal jsem dvě semifinále Wimbledonu, kde se otočila celá velká čtyřka. To byl neskutečný tenis,“ vzpomíná tenisový rozhodčí Jan Smíšek.
-
Ambice trénovat jsem nikdy neměl. Vychovat slalomáře je jednodušší než sjezdaře, tvrdí Tomáš Bank
„Měl jsem štěstí, že jsem mohl spolupracovat s dobrými závodníky. Posouvají mě vpřed,“ říká trenér alpského lyžování Tomáš Bank.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.