V Poděbradech najdete nejen lázně, ale i Gluma nebo Dobbyho

26. červenec 2016
Ve Film Legends Muzeu se můžete podívat do očí třeba Dobbymu

Další výlet zavedl prázdninového zpravodaje Radiožurnálu do Poděbrad. Lázeňské město ve Středočeském kraji nabízí kromě Památníku Krále Jiřího z Poděbrad i nové muzeum. Funguje necelý půlrok a je věnované postavám a figurkám z různých komiksů a fantasy filmů.

Ve Film Legends Muzeu v Poděbradech si můžete prohlédnout přes 550 různých exponátů. Zblízka se podíváte třeba na skřítka Dobbyho z filmů o Harrym Potterovi, nebo si můžete vyzkoušet, jak se zachází se světelným mečem z Hvězdných válek.

Některé kusy jsou z limitovaných kolekcí. Jeden z exponátů představil i majitel muzea Jan Vlčko: „Tohle je endoskeleton z filmu Terminátor v měřítku 1:1. Tento exponát váží 160 kilo a je to jeden z našich velmi pěkných kousků.“

Avatar, Pán prstenů, Hobit, ale trochu netradičně i major Zeman. V této sběratelské galerii najdete postavy z různých filmů i komiksů. Můžete si prohlédnout jak exponáty v životní velikosti, tak v měřítku 1:6 nebo 1:4.

Film Legends Muzeum je otevřené každý den, o víkendech se konají speciální komentované prohlídky. Vstupné pro dospělé činí 180 korun.

Pozor na terminátora