Radek Vondráček z hnutí ANO: Pravicové myšlení neznamená, že nemáte sociální cítění

Ve složení Evropského parlamentu dojde k velkým změnám, síly se přeskupí. Takový názor zastává předseda poslanecké sněmovny Radek Vondráček, který je rovněž kandidátem na místopředsedu hnutí ANO.

„Jestli by byl zájem mezi mými kolegy ve vedení a mezi členy, tak si myslím, že by bylo dobré se trošičku začít věnovat zahraniční politice, ne té státní, ale stranické. To znamená najít si partnery k tématům v jednotlivých státech Evropy,“ popisuje.

Hnutí ANO podle něj vyhovuje svým liberálním přístupem Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE). „Ale ty strany jsou také různé, v rámci Evropy není liberál jako liberál,“ zdůrazňuje.

A kam by mělo hnutí ANO směřovat do budoucna? Na nedávné ideové konferenci podle něj zazněl hlas nenechat se tlačit nalevo. Moderátor Tomáš Pancíř ale argumentuje, že hnutí ANO prosadilo slevy v dopravě, zvyšování důchodů i rodičovského příspěvku, což jsou levicové záležitosti.

Vláda šlape, funguje. Nemá logiku, aby docházelo ke změně na postu – pozice předsedy je velmi silná.
Radek Vondráček

„Akorát jsme napravili to, co se v minulosti nedařilo, bylo to zanedbané a ti lidé si to zasloužili… Pravicové myšlení ještě neznamená, že nebudete mít sociální cítění,“ vyzdvihuje. 

A v té souvislosti připomíná, že na slevy na jízdném má pozitivní reakce nejenom ze strany seniorů. „Vnímám to i podle své dcery. Mám pocit, že víc jezdí z regionu do divadla do Prahy a na koncerty. Cesta je za pár korun, a v tom to vnímám velmi pozitivně,“ uzavírá.

autoři: Tomáš Pancíř , prh
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...