Pohybovat se v šoubyznysu stále ještě neumím, přiznává Ondřej Ládek alias Xindl X

26. duben 2018

„Blbej věk“ může přijít kdykoliv. Ať je vám osmnáct, nebo čtyřicet. I to říká v rozhovoru s Lucií Výbornou Ondřej Ládek alias Xindl X, jehož píseň V blbým věku zní dodnes českým éterem. „Když jsem ji psal, opravdu jsem na chvíli měl pocit, že mi ujel vlak,“ vzpomíná hudebník a skladatel.

Na kontě má Ondřej Ládek řadu velkých hitů. Poznat předem, které skladbě se bude dařit, ale není ani po tak dlouhé době, co se v šoubyznysu pohybuje, jednoduché. „Kolikrát se divím,“ usmívá se. „Třeba u Cudzinky v tvojej zemi jsme si nebyli jistí, zda k tomu dělat klip, zda to lidi bude zajímat. Ve finále jde o píseň, kterou hrajeme na každém koncertě.“

Často narážím na to, že mi vydavatelství říkají, že mé písně jsou staré, že jsem se zbláznil…
Xindl X

Mimochodem, dobrá zpráva pro všechny začínající hudebníky: desku prý dnes může natočit skoro každý. Zvládnete to prý i skoro bez peněz. „Jak se ale naučit pohybovat v českém šoubyznysu, to jsem ale zatím nezjistil,“ přiznává zpěvák.

„Je možné se pohybovat podle určitých vzorců, to by mě ale nebavilo. Často tak narážím na to, že mi vydavatelství říkají, že mé písně jsou staré, že jsem se zbláznil… je ale důležité, aby to člověka pořád bavilo,“ zdůrazňuje Ondřej Ládek.

Různé hudební vlivy

Ondřeje Ládka alias Xindla je zkrátka těžké někam zařadit. On sám to skromně vysvětluje svou údajnou „hudební neschopností“. „Vždy jsem si říkal, co všechno bych rád udělal… a ono to potom z toho není poznat,“ usmívá se.

„Za život jsem navíc poslouchal mnoho různých žánrů. Hodně kapel, které jsem sledoval v mládí, sleduju i dál, navíc do toho přicházejí nové vlivy. Před lety mě třeba zasáhla zpěvačka Zaz a to, jak vlívá retro hudbu s novými vlivy.“

autoři: lvb , als