Po kauze bossingu a sexuálního obtěžování není v Reportérech situace utěšená. Plánuji refresh týmu a redesign formátu, říká nový ředitel ČT

8. červen 2023

Česká televize bude mít nového generálního ředitele. Do funkce po 12 letech, kdy nejvyšší post zastával Petr Dvořák, zvolila Rada České televize současného šéfa brněnského studia Jana Součka. Ve třetím kole volby získal 11 hlasů z 15. Jedním z témat, kterými se bude zabývat, je synergie veřejnoprávních médií: „Digitální zpravodajská platforma je prostor, který dokáže překlenout některé bariéry, které stojí mezi výstupy jednotlivých médií,“ naznačuje. Jaké další kroky plánuje?

autoři: Petr Král , mga
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.