Petr Koukal, badmintonista
Je nejlepším českým badmintonistou posledních let, o čemž svědčí mimo jiné jeho několikanásobné vítězství v mistrovství republiky nebo řada medailí z mezinárodních turnajů. „Badmintonu musí člověk věnovat maximum. Žádný vrcholový sport není možné dělat na půl plynu,“ shrnuje Petr Koukal. Své otázky mu v sobotu pokládal moderátor Václav Žmolík.
Petr Koukal může být pro mnohé vzorem – ať už jako úspěšný sportovec, nebo jako člověk, který překonal rakovinu. To jeho vzory prý jsou Emil Zátopek a Roger Federer. „Vzhledem ke generačnímu rozpětí se to může zdát jako zvláštní kombinace,“ připouští badmintonista.
Vzápětí vysvětluje: „Emila Zátopka jsem vždy vnímal jako našeho nejúspěšnějšího sportovce. Když jsem ve čtrnácti letech začal jezdit na mezinárodní turnaje, zjistil jsem, že jméno Zátopek je známé i v zahraničí. Tehdy jsem si uvědomil, jak Zátopek dokázal malé Československo proslavit po celém světě.“
Zatímco Emil Zátopek vyhrával olympiády před desetiletími, Roger Federer, druhý z Koukalových vzorů, je fenoménem posledních let. „Dokázal nejen vítězit na kurtech rozdílem několika tříd, ale k tomu na kurtech přidal i své gentlemanské jednání. Vždy vystupoval s úžasnou grácií,“ hodnotí.
Co dělá Petr koukal pro to, aby se svým sportovním vzorům přiblížil? Jak vypadá jeho trénink? Co všechno a proč vlastně dělá pro nadaci Rakovina veřejná? A s jakými ambicemi pojede na olympijské hry do Londýna? Také na tyto otázky Petr koukal Václavu Žmolíkovi odpověděl.
Záznam celého rozhovoru s Petrem Koukalem a dalšími Hosty Radiožurnálu si můžete poslechnout v iRadiu.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor

Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Proč Babiš ‚cuknul‘ od Švihlíkové jako své poradkyně? ‚Spustil se proti mně hnojomet,‘ postěžovala si
-
Skončilo omezení jaderných zbraní a začala jaderná anarchie. Co bude dál?
-
Čekal jsem trochu víc, ale závodil jsem s nejlepším, říká rychlobruslař Jílek po stříbrné medaili
-
VIDEO: Podívejte se na zlatou olympijskou jízdu snowboardistky Maděrové. Gratuloval i prezident