Obrat ve válce? Ukrajinci úspěšně postupují, ke konci léta by mohli dosáhnout původních pozic, informuje z Dnipru zpravodaj
12. květen 2022
Charkov už je bezpečný, nejtěžší boje se vedou na jihu a východě. „Plán Rusů byl uzavřít ukrajinské síly v jakési kapse a tam je zničit. To se jim zatím nepodařilo,“ informuje zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu z Ukrajinského města Dnipr. Ukrajinci podle něj úspěšně vytlačují Rusy k hranicím. „Je to i díky přísunu zbraní ze Západu, hlavně Spojených států,“ dodává. Poslechněte si, jak popisuje situaci na ukrajinských bojištích.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Uklouzla mi noha a věděl jsem, že nahoru to bude komplikovanější.‘ Jeskynář o 21 hodinách pod zemí
-
Státní zástupkyně obžalovala exposlance Feriho z dalšího znásilnění
-
Muž Trumpa nařkl z ‚ochrany pedofila‘, prezident mu ukázal prostředníček. ‚Přiměřené,‘ hodnotí Bílý dům
-
Náměstí Míru jako New York 19. století. Netflix v Praze natáčí seriál o zakázané lásce, štáb byl i v Liberci